Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28582

Коментарi

 • PetrReova

  2017-01-28 15:04:55

  Всю ночь исследовал материалы инета, при этом к своему восторгу заметил отличный веб-сайт. Ссылка на него: [url=https://np.com.ua/teplovoe-oborudovanie/fritjurnicy.html]фритюрницы профессиональные[/url] . Для меня вышеуказанный ресурс оказался весьма полезным. До свидания!...

 • Andreithype

  2017-01-28 13:01:25

  Почти час разглядывал материалы интернет, неожиданно к своему удивлению обнаружил отличный ресурс. Я про него: [url=https://the-models.com/]элитный досуг[/url] . Для меня данный ресурс показался довольно полезным. Всех благ!...

 • RuslanNus

  2017-01-28 11:44:38

  Весь вечер серфил содержание инет, неожиданно к своему восторгу обнаружил восхитительный сайт. Вот ссылка: [url=http://maxformer.com/verstaki-promishlennie-stoli]столярный верстак[/url] . Для нас данный вебсайт явился весьма важным. Всего наилучшего!...

 • Michaelmaiff

  2017-01-28 05:36:27

  Related Article: Freelancing in the Digital Age: The Freedom and the FearMost children in the US are driven to succeed by parents and society.They looked at me like I had absolutely lost my mind … which I was fully expecting.Professional academic writing help is so much sought after and we know it.The most important thing is that it is quite hard to trust on any websites blindly in order to buy best and comfortable shoes online.Tim G WilliamsIt was Ancient Mariners that first recounted tales of sea monsters engulfing whole ships, monstrous waves, or other fascinating descriptions of disaster at sea...

 • Annaduatt

  2017-01-28 05:36:25

  Плюсы использования туманобразующих установок в теплицах...

 • Gueceizime

  2017-01-27 23:53:31

  В одной из школ изобрели машину времени и отправили Сашу-отличника,Серегу-мажора и Вовочку-наркомана соответственно в 150000 год до н. э. ,1545 год н. э. и 1937 год. Через некоторое время они возвращаются и рассказывают. Саша-отличник: - Попал я значит в первобытную школу, дети там тупые:нихрена не знают и ничего не умеют. И вот я решил зарисоваться ипосоветовал яму для мамонта вырыть. Но в это время там проходил пьяныйвождь со своими старейшинами, ну и все они в эту яму завалились. Корочеполучил я пи@#ы по полной программе...

 • Bernardtom

  2017-01-27 16:57:34

  bah vrmypz owy http://www.cheapnfljerseystore.com/ cheap jerseys http://www.okcheapjerseys.com/ cheap jerseys http://www.bwjerseys.com/ wholesale jerseys http://www.cheapsoccerjerseysforsale.com/ wholesale nfl jerseys from china http://www.usjerseyshop.com/ wholesale nfl jerseys from china...

 • Josephboire

  2017-01-27 16:55:01

  xez zykxee evc https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-1786.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-3712.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-1871.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-13369.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-3802.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-5702.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-936.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-4343.html https://www.snapbackneweracap.com/Hats-p-9250.html https://www.snapbackneweracap...

 • stickrpgLob

  2017-01-27 14:05:36

  Good – I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task. http://posteezy.com/content/stick-rpg-2-online...

 • GordeyDrype

  2017-01-27 11:53:34

  [img]http://exercises.bodyliftexpert.ru/images/fulls/194.jpg[/img] Магазин федерации бодибилдинга http://exercises.bodyliftexpert.ru/map.html - тяжелая музыка для бодибилдинга. Глубокие отжимания мышцы http://exercises.bodyliftexpert.ru/362-rekord-mira-po-zhimu-shtangi-lezha.html : жиросжигающие упражнения в тренажерном зале :) Воздействие bcaa на печень http://exercises.bodyliftexpert.ru/268-luchshie-uprazhneniya-na-zadnie-delty.html ; можно ли похудеть от силовых тренировок :)...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.