Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 29757

Коментарi

 • Janeehtd

  2017-02-27 01:18:46

  Amalsfy - This winter you have no chances to fall ill if you have bought this world-famous antibiotic! What is your doctor’s advice for your breathing problems? Does he know about the drug! How much money are you ready to pay to restore your potency? It’s cheap this month! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576715 - Macrobid livrer a domicile achat; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576067 - Megalis pharmacie de garde Zerit; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576289 - Eriacta pharmacie en ligne en france internet; http://www...

 • Pennysu9

  2017-02-27 01:03:29

  Pilar0o7 - lowest price of generic non prescription needed http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/575939 - Kamagra Jelly pharmacie gratuit tablette cours; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/575965 - Zenegra gratuit pilules; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/574739 - Cephalexin generique; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/574709 - Stendra pharmacie en italy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/575919 - ED Advanced Pack pharmacie en ligne en Rennes; http://www...

 • Dontefxj

  2017-02-27 00:46:25

  Andrawms - Depression is a serious case to worry about. Annually it takes lives of millions. Don’t stand still Are you sure that antibiotics will help you feel better when you are coming down with a cold? If you are a parent of an asthmatic child you should be prepared to struggle with the illness! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576541 - Harvoni pharmacie livrer se; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576475 - Levlen au rabais acheter; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576385 - Cialis Soft pharmacie online; http://www...

 • Victorinamwq

  2017-02-27 00:10:38

  Sherriewko - Sometimes children suffer from more severe disorders than their parents’ allergies. Try it out! Problems with blood pressure if not treated may lead to serious disorders! Let health into your life! Try the innovative women’s health medications for every disorder! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576659 - Cipro sans ordonnance pilule le pharmacien; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576425 - Stendra beon pharmacie; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/576085 - Flagyl sans prescrire est ce; http://www...

 • Phyliss56q

  2017-02-26 22:54:48

  Kennithjpj - buying generic online consulation with NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571007 - how to buy Intagra no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571963 - buy cheap online Calcium Carbonate pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/572445 - low cost Myambutol next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571627 - cheap price Motilium cheap c.o.d. no rx; http://www...

 • Joellejez

  2017-02-26 22:52:49

  Danielagsw - What does your wife think about your impotence? How more long will she stay with you? Many prescription drugs can cause the symptoms of depression, instead making feel better. Secondary treatment options for impotence include injections, inserts, and minor implants. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/573459 - buy cheap Himplasia NO PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/573883 - fast shipping Keftab with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/572615 - where can i buy Sporanox online visa no rx; http://www...

 • Junexfq

  2017-02-26 22:08:47

  Away they went, over hills and through meadows, Command economy A command or planned economy occurs when the government controls all major aspects of the economy and economic production. RELATED TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/567599 - wholesale cheapest Plavix NO SCRIPT required express delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/569473 - generic drugs Brand Cialis next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/568409 - buy safety Reosto overnight NO PRESCRIPTION required; http://www...

 • Meliaw4f

  2017-02-26 21:46:14

  Alfred90z - order online at low cost overnight online pharmacy http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571327 - cheap generic Eriacta online pharmacy,NO RX required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571205 - how to order Micronase c.o.d. NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571551 - fast shipping Herbolax cash on delivery online prescriptions; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571453 - order online cheap Anaprox pay cod NO PRESCRIPTION; http://www...

 • guack

  2017-02-26 21:34:27

  cum se vindeca viermi usturoi viermi pot fi Г®n bronhii Tratamentul de remedii populare viermi la om atunci cГўnd dau catelul o tabletДѓ de la viermi remediu popular Г®mpotriva viermilor viermi Г®n cancerul de rГўu paraziИ›i Г®n intestin porcine atunci cГўnd viermi pentru copii erupИ›ii cutanate viermi simptome pisici И™i tratamentul fotografiei curatarea organismului de paraziИ›i de viermi a dat suspensia pisica de la viermi И™i viermi intestinali au medicamente pentru prevenirea viermilor intestinali la copii 1 ani metoda lui Gingis Han la viermi medicaИ›ie eficientДѓ pentru viermi viermi ptsr OMS prevenirea viermilor [url=http://pefoda...

 • Rebeckaz6c

  2017-02-26 20:37:12

  Dorseyp8p - indian generic NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/572191 - cost of Intagra c.o.d. NO RX; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571837 - where can i purchase Microzide pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/572367 - buying at lowest price Adalat no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571205 - how to order Micronase c.o.d. NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/570685 - where to buy Mircette NO PRESCRIPTION needed; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.