Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • Pregabaline pills 150mg teriaf

  2017-04-02 10:50:09

  Pregabaline pills 150mg. Lyrica pregabalin pills http://pregabalinepills150mgb.cu.cc Order pregabalin online Pregabalin (marker pre-eminence "Lyrics") lyrica 150 mg reviews - antiepileptic hypnotic, a procured of gamma-aminobutyric acid. In withal, it is commanding and is unbigoted of respecting the duration of neuropathic toil, and grief hodgepodge anxiolytic (anti-anxiety) effects in its appositeness develops in a momentary display, comparable to the connotation of benzodiazepines, which gives him an gain some age ago more other anti-anxiety medications...

 • Lonoweems

  2017-04-02 10:47:05

  Разрешите вас приветствовать. Код кнопками знакомства анкеты девушек череповец знакомства города новотроицка forum повышение. [url=http://walgreens.htmlplanet.com/spay/index.html]корпусные ip камеры[/url] – да-а, – нехотя признала манефа, – только вы всё не тем увлекаетесь. [url=http://microkamera.shidareyanagi.com/index.html]книга сейф волгоград[/url] Ауди 100 видеорегистратор радиоприемник star антирадар опт програма раскодирования магнитолы. [url=http://authority.jislaaik.com/spay/sitemap.html]прослушка...

 • Pregabaline pills 150mg online 926 a

  2017-04-02 10:33:06

  Pregabaline pills 150mg online 35 Pregabalin (superiority mark high regard "Lyrics") pregabalin uses dosage - antiepileptic tranquillizer, a procured of gamma-aminobutyric acid. In addition, it is wondrous and is prehistoric since neuropathic suffering, and eagerness uproar anxiolytic (anti-anxiety) effects in its suitability develops like blazes, like to the inclusion of benzodiazepines, which gives him an utility then more other anti-anxiety medications. Studies also lay bare its effectiveness into the treatment of inveterate torment associated with diseases such as fibromyalgia and spinal twine injury...

 • AndroidSkeype

  2017-04-02 05:11:07

  Вот-вот наступит Новый год – самый долгожданный для многих праздник. Мы любим его за предпраздничные хлопоты, неповторимую атмосферу, встречи с близкими людьми, застолье и, конечно же, подарки. Мы, в свою очередь, подготовили подборку приложений, которые помогут вам во всей этой новогодней суете. [url=http://androids-games-apps.blogspot.ru/][img]http://god2017.com/wp-content/uploads/2015/11/Christmas-Tree-11.jpg[/img][/url] Для всех любителей анимированных обоев рекомендуем также обратить внимание на «живые» новогодние обои с красивой елкой, а также с эффектным 3D-таймером обратного отсчета времени до Нового 2017 года...

 • Walterson

  2017-04-02 03:52:22

  Всегда в наличии кухонные гарнитуры,столы, напольние шкафы и навесные шкафы, панели для посудомоечной машины, кухонные пеналы . Закажите сегодня а оплатите завтра! Выбирайте на официальном сайте МЮ мебель в любом цветовом исполнении, широкой комплектации. Купите на проверенном сайте: http://mebel-mu.ru Они работают круглосуточно – принимают заказы. Кстати всем советую – цены реально хорошие....

 • MaypeMeano

  2017-04-02 00:22:19

  Привет Вам, народ сетевой! Загляните в увлекательный вебсайт: http://yaztravel.com/ - туры в казань. Кроме того экскурсия по казани. И понятно легенды казани. Тема интернет проекта [url=http://yaztravel.com] туры в казань. Затем экскурсия по казани. И еще мистика Казани[/url]. Всем удачи в делах. Андрей...

 • dgn06o

  2017-04-01 23:05:20

  medical school grants medical education agency http://anxiety.medicationsoverthecounter.com/ anxiety medication std causes anxiety over the counter symptoms of an std in females [url=http://anxiety.medicationsoverthecounter.com/]anxiety medication[/url] online cpr classes...

 • Kamorkaspn

  2017-04-01 12:32:48

  Tight Suck Brunette Teen Movie , having sex on school bus video girl with shemale movie nude wormen sex xxx movie . Amateur Older Women Sex Movie - teen small fuck real free xxx sex tube . Interracial Fuck Facial Movie black shemale pornstar jaguar real teen girl porn . [url=http://abcmontano.com/index.php/forum/2-welcome-mat/23148-porn-mpeg-download#23148]porn mpeg download[/url] [url=http://www.starboundesp.com/viewtopic.php?f=3&t=16989]girl on girl tube porn[/url] [url=http://berkeleys-life.soforums...

 • sephkig

  2017-04-01 10:06:16

  Качественное сопровождение сайтов в яндекс на сайте: http://seo-campaign.ru/...

 • GordonReque

  2017-04-01 06:34:48

  Читайте [url=http://osadovod.ru/vyrashhivanie-vinograda-iz-cherenkov.html]как вырастить виноград из черенков[/url] на сайте http://osadovod.ru...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.