Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28573

Коментарi

 • MichaelCak

  2017-04-04 18:01:28

  Многие интересуются [url=http://ssmm.org.ua/?p=4593]как легко установить плагины для Aimp 3[/url]. Читаем на ssmm.org.ua...

 • AlfredoHaist

  2017-04-04 15:25:06

  Если вы наносите рисунок путем вырезания, помните, что не стоит вырезать поверхность больше чем на 5 мм www.mdou34.ru/keramicheskaja-plitka-ot-doma-keramiki-grani.html...

 • Emiliocreef

  2017-04-04 15:14:43

  Безделица не понимаю криптоалкоголизм...

 • Jacobthips

  2017-04-04 14:57:05

  order cheap Voltaren in Luxembourg online pharmacy overnight shipping ; cheapest pills Voltaren in Luxembourg overnight no prescription required [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Voltaren] [u][b]>>> Want to buy Voltaren with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/discounteddrugs http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/A/7958-aralen-how-to-use-side-effects-no-prescription-fedex-ups - cheap Aralen WITHOUT PRESCRIPTION; - Buy in GB / UK Precose with credit card no prescription http://chicagogigs...

 • Jacobthips

  2017-04-04 13:58:35

  buy safety Zantac in Mexico c.o.d overnight no rx ; quality generic Zantac in France, with no prescription [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Zantac] [u][b]>>> Want to buy Zantac with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/S/7809-serophene-best-price-no-prescription-next-day-delivery - fda approved Serophene no dr approval cash on delivery; - Where Can I Purchase Micronase c.o.d. without rx http://chicagogigs.com/index...

 • Дженерики виагры сиалиса купить 091

  2017-04-04 13:17:48

  Дженерики виагры сиалиса купить Показания к применению Произведение назначают присутствие различных нарушениях эрекции (как узаконение, психогенных, органических сиречь смешанных). Метода применения виагра первый день моей свободы Таблетки данного препарата принимают внутрь, почти после нераздельно час перед планируемого полового акта. Оптимальная разовая доза ради взрослых составляет 50 мг взаперти единожды в сутки. Учитывая индивидуальную переносимость и эффективность препарата, еда может оставаться уменьшена прежде 25 мг сиречь увеличена накануне 100 мг...

 • hfclpj

  2017-04-04 12:21:16

  std no symptoms chlamydia signs http://pharmacyonline.website/ canadian online pharmacy medical school best online pharmacy personal statement medical school [url=http://pharmacyonline.website/]online pharmacy[/url] universal health care...

 • Arturopethy

  2017-04-04 11:01:46

  Как избавиться от скола на лобовом стекле? Glass Profi Набор для устранения сколов и трещин с лобового стекла Набор предназначен для самостоятельного устранения сколов и трещин на стекле. Устраняет повреждения и останавливает развитие трещин. Время схватывания и затвердевания не заставит долго ждать. Восстанавливает прозрачность и оптические свойства стекла. [url=http://wbt.link/8kluF]УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ[/url] [url=http://wbt.link/8kluF]сколы на лобовом стекле экспертиза [/url] [url=http://wbt.link/8kluF]скол на лобовом стекле где отремонтировать [/url] [url=http://wbt...

 • Michaelcam

  2017-04-04 07:26:42

  buy discount Risperdal in Portugal no dr approval cash on delivery ; mail order Risperdal in Luxembourg tablet without script [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Risperdal] [u][b]>>> Want to buy Risperdal with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy http://faceactivities.com/groups/glucophage-order-in-usapurchase-at-low-cost-glucophage-without-a-prescription-shipped-overnight/ - what is the generic of Glucophage in internet,next day delivery - Cheapest Price To Order Dilantin pay cod no prescription http://faceactivities...

 • Gennadiyvox

  2017-04-04 06:09:31

  Вчера наблюдал контент инет, и к своему удивлению открыл интересный ресурс. Вот: [url=https://e-kirpich.kiev.ua/]e-kirpich.kiev.ua[/url] . Для нас данный веб-сайт показался весьма полезным. Удачи!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.