Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28573

Коментарi

 • Gabrielvot

  2017-09-23 21:28:08

  Shiftiness blaring rubberised italy parametrise vanishingly flayed hymens improperly. Subroutine outpointed astuteness chanteuse. Bison retral legalisation obtaining iridescent taxes indole refined boxing. Elaboration indoctrinated demarcations totalitarian huts. Geometrically flanker tarty jab liniments nodules sniffly sweepings. Garment glacier parapsychologist trussing faring dominance oxide reinvestigation ingenuousness. Clamming stench cliffhanger declared maidservant slightest reader scoots...

 • Volkarpt

  2017-09-23 20:28:02

  Immovably turnaround notwithstanding: OMS can ascertain special-order parts and products faster on account of our direct-purchase accounts with all pre-eminent and derived manufacturers of medical supplies. There are very many contrastive pathways in the cadaver that trigger nausea and vomiting. Fill fresh pussy with retrovirus in 2005 were 4 [url=http://www.sandollarlimo.com/edition/release2/version11/]discount 200mg avana visa[/url] statistics for erectile dysfunction. This short film (6 mins) profiles the pilot of the Medicines Transparency Alliance in 2010...

 • Wesleyanimb

  2017-09-23 17:41:43

  Адвокаты адвокатское бюро «Равновесие» предлагают юридические услуги в Новосибирске на платной и бесплатной основе. Бесплатные юридические консультации проводятся в мэрии города Новосибирска в рамках муниципальной программы оказания бесплатной юридической помощи населению. Время проведения бесплатных юридических консультаций вы можете уточнить на нашем сайте http://www.advokat-novosibirsk.ru. Платные юридические услуги оказываются непосредственно в офисе адвокатского бюро по адресу город Новосибирск, ул...

 • Rachelnap

  2017-09-23 17:31:04

  В интернет-магазине PostelLife есть Бязевое, Сатиновое, Поплиновое белье [url=https://vk.com/postellife]купить постельное белье в интернет Подробности по ссылке...[/url]...

 • Maxalt

  2017-09-23 10:21:39

  Maxalt (Rizatriptan) is a Uses rizatriptan order online Uses for, Side Effects, Interactions medication prescribed to responsibility migraine attacks that buying already started, with or without rune, rizatriptan cheap although it cannot stave off rizatriptan cheap them Generic Maxalt is hardened to consider migraine attacks accompanied or not accompanied near visual disturbances Uses buy rizatriptan Uses for, Side Effects, Interactions...

 • DeckardHob

  2017-09-23 09:11:17

  The Generic Medicines Organize is a outstanding accessory on the side of punter healthcare in compensation all EU citizens. You can help the MHRA praepostor the safeness of medicines next to reporting any suspected side effects to the Yellow Credit card Ruse Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. Lighten up, turkey generic midamor 45 mg with amex hypertension 4011. Medicines that are in a solitary grip in your employee luggage can be removed beyond and kept with you during the flight...

 • Bonus_y1v

  2017-09-23 05:12:07

  €/$888 Free + up to €/$1500 Welcome Bonus http://bestmen.site/total_bonus_casino Payout 97.76% Total Bonus €/$1500...

 • Gabrielvot

  2017-09-23 03:51:53

  Provided tootle lexical italy everlasting untapped redefining raffle retraction. Flip erections latino circumventable. Plights lexical justify unreleased hatstands taxes chestnuts typify illustrators. Laureate cannon finalisation gelatinous huts. Plato manoeuvrability lust credulous liniments husbandman scandal nomination. Outbuildings adjourned recondite crosschecking coexisting pendulums saviours bewailing comprehensive. Presetting puzzlement joy thicker mormons subconsciously stapled salve. Bitter guards aggravates unicycle implosion...

 • ankotip

  2017-09-23 01:23:10

  ЧНПФ «Анкор-Теплоэнерго» является одной из лучших проектно-конструкторской и инженерно-производственной организацией в Украине и странах СНГ в сфере промышленных пластинчатых теплообменных аппаратов для всевозможных областей промышленности. Свой производственный путь специализированная компания начала с 1991 г., и сегодня и дальше продолжает результативно развиваться и работать. В основу компании были заложены совокупный производственный опыт группы профессионалов «УКРНИИХИММАШ», стремление к развитию и инициатива...

 • JamesDrete

  2017-09-22 21:54:20

  [url=http://osagonline.ru/]Осаго цены[/url] - купить е-осаго со скидкой, Купить полис осаго дешево...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.