Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 25864

Коментарi

 • VojglEstiz

  2017-10-27 21:49:59

  В Палестине сидят на тротуаре нищий Араб и нищий Еврей. Проходящие арабы щедро подают земляку и плюют в Еврея. Один Турист сжалился, туристические новости дал Еврею доллар и говорит: — Эх, ты, бестолочь, ты же здесь ничего не соберешь, — и уходит. Еврей смотрит ему вслед и отвечает, обращаясь к Арабу: — Абрам, и эти люди будут учить нас коммерции......

 • Ernestbenny

  2017-10-27 21:26:25

  9 Mar 2015 Then love bridges the distance between Gael and Carlos as they My Dear Heart finds justice for his best friend's death, will he also find forgiveness. .... Mia's first love is Gael, but her true love and the man she chose to be Watch Tangled: The Series online with full episodes and in English for Free. [url=http://www.ved55.ru/ru/news/403]see this here[/url] 1 Sep 2016 a television drug-trafficking drama whose second series begins on September The real “Narcos”Fact and fiction in...

 • Paveltap

  2017-10-27 20:46:34

  Сегодня днем мониторил данные инет, вдруг к своему восторгу заметил отличный сайт. Вот посмотрите: [url=https://boncrusher.ru/]https://boncrusher.ru/[/url] . Для меня этот вебсайт произвел яркое впечатление. До встречи!...

 • AndreyMew

  2017-10-27 20:40:10

  Некоторое время мониторил содержание инета, неожиданно к своему восторгу обнаружил поучительный вебсайт. Посмотрите: [url=http://promotiongram.org/]накрутка лайков на инстаграм[/url] . Для меня данный сайт оказал незабываемое впечатление. Удачи!...

 • Aarondor

  2017-10-27 18:08:59

  When you have all of your supplies, you are ready to prepare your personal [url=http://wigshforwomen.com/]Wigs[/url] hair. Before installing the lace wig, you will need to wash and condition your own hair. To keep your locks wholesome and scalp from [url=http://wigswomenfor.com/]Wigs[/url] irritation, a great wash and deep conditioner are recommended. Be sure the head of hair is totally dried up and hydrated. If you have damaged hair or split ends, a trim is also encouraged. One of many main excellent reasons to [url=http://shortswigs...

 • Romanpaina

  2017-10-27 17:28:02

  Вечером пересматривал содержимое сети, при этом к своему восторгу заметил хороший сайт. Гляньте: [url=http://livedom2.ru]Дом-2 Лайт[/url] . Для меня данный ресурс показался весьма полезным. До встречи!...

 • Kreditten

  2017-10-27 13:01:07

  Оформить кредит в Вашем городе на сайте http://kreditoformit.ru...

 • RobertAvaks

  2017-10-27 12:01:51

  Целый вечер исследовал материалы сети, случайно к своему удивлению открыл лучший вебсайт. Гляньте: [url=http://vozvratprav.com]вернуть права[/url] . Для моих близких этот сайт произвел яркое впечатление. До встречи!...

 • IvanArili

  2017-10-27 11:27:42

  Два часа назад исследовал содержимое сети, вдруг к своему восторгу заметил прелестный ресурс. Ссылка на него: [url=https://hitachi-life.ru/]https://hitachi-life.ru/[/url] . Для меня данный веб-сайт явился очень важным. Всего доброго!...

 • Silvaescadesurdy

  2017-10-27 10:49:34

  Интернет, если рассматривать его как рекламную площадку, даёт весьма широкие возможности для рекламирования товаров и услуг. Не вдаваясь в особенности рынка интернет-рекламы, можно сказать, что главная особенность Интернета – это возможность достичь намного более низкой стоимости одного контакта с потенциальным клиентом. http://genri.biz/ И в первую очередь в этом заслуга поискового продвижения сайта. При грамотной раскрутке интернет сайта можно добиться того, что стоимость одного клиента по сравнению...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.