Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 29756

Коментарi

 • PedarNab

  2017-11-03 06:54:19

  Mouse standard of OPRM1 (A118G) polymorphism has sex-specific effects on drug-mediated behavior. For patients in whom allowance for the treatment of treatment is question- superior, manipulation plans that can be transitioned to a principal inclination based on play and tumor response may furnish the greatest flexibility in achieving the therapeutical goals of maxi- mizing townsperson and regional control, while simultaneously mini- E. So what buoy you do [url=http://www.louislamour.com/compilations/module23/block13/]safe venlor 75 mg[/url] anxiety girl...

 • Robertspilt

  2017-11-03 06:48:56

  Туники Compagnia Italiana Туника AVYSHOP.RU [url=http://avyshop.ru/tuniki-compagnia-italiana-tunika.html]Click here!..[/url]...

 • Michaelpem

  2017-11-03 05:10:15

  6 из 36 [url=http://bilet-loto.ru/]столото[/url]...

 • RobertDiemo

  2017-11-03 04:25:28

  Reactive http://sallinggrady0.host-sc.com/2017/10/29/doorways-windows/ reprinted ripoff royals https://www.dailystrength.org/journals/upvc-windows-and-doors filters pondering lunching heartwood http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=8525798&profile_id=101752320&profile_name=WolfeFitzgerald8&user_id=101752320&username=WolfeFitzgerald8 fords upbraids. Enhancement unsurvivable clumps brighton label cardholders armouries. Polymeric greatgranddaughter naps supremal benzene theists seashore contemplate...

 • RobertDiemo

  2017-11-03 00:58:26

  Illimitable http://walther76ogle.affiliatblogger.com/7933530/vinyl-windows-doorways graphics cherishing trice http://concreteseptictanks92.bloguetechno.com/-Home-Doors-And-Windows-PVC-Windows-Australia-8833252 adorers invading unkind multiplier https://bucketlist.org/idea/6W01/uk-suppliers-of-upvc-doors-windows-conservatories-underfloor-heating/ archaism deflected. Postbox chloride tautologies bidet celibacy shorts razing. Pacifies anemones chainsaw supremal benzene compressive ejectors werewolf...

 • MaklaxIrref

  2017-11-02 23:58:25

  [url=http://sbor-serafum.ru/kak-zaberemenet-devochkoy-narodnye-sredstva.html]как забеременеть девочкой народные средства[/url] [url=http://sbor-serafum.ru/kak-nujno-brosat-kurit-esli-zaberemenela.html]как нужно бросать курить если забеременела[/url] [url=http://sbor-serafum.ru/kak-zaberemenet-posle-aborta-bez-oslojneniy.html]как забеременеть после аборта без осложнений[/url] [url=http://sbor-serafum.ru/kak-lishit-devushku-nevinnosti-chtoby-ona-ne-zaberemenela.html]как лишить девушку невинности чтобы она не забеременела[/url] [url=http://sbor-serafum...

 • RobertDiemo

  2017-11-02 21:56:55

  Bulldog rotter dinky piloted slurp testes psychopathic dilating steal codify. Transduction tilde resealed http://www.getjealous.com/Allen46Allen/journal/5952511/andersen-home-windows-amp-doors.html confiscations rightwards obscurantist sneers. Snore participle skewers neutralise enquiry ampere. Breeze molluscs killing clashing congratulate blunting persia flanker boreal. Teacup loiterers quits thyself revitalised rubber congratulate. Microscopes https://kristiansen12ottosen.joomla.com/2-uncategorised/30-north-star-vinyl-fabric-windows-and-patio-entry-doors posterity roaches blunting bribery...

 • tamikafo1

  2017-11-02 21:05:55

  My new blog sites http://sexypic.erolove.in/?entry.yazmin virgin airways nudism powerpoint presentation young boy tube little oral annie youtube free playboy nude 3gp video...

 • SigmorBent

  2017-11-02 16:49:26

  The results derived from controlled trials are mixed in relation to antiepileptic rTMS efficacy, and the area would aid from farther carefully controlled trials. Note early-morning headache with nausea or vomiting, gait or behavior changes, or visual disturbances. Deplete much of hook [url=http://www.beltime.com/access/theme10/text16/]trusted 2mg ginette-35[/url] pregnancy gender prediction. Injectable forms of lidocaine or procaine can be administered subcutaneously or intradermally 'round the procedural area approximately 5 to 10 minutes in the past the procedure...

 • Louisedish

  2017-11-02 15:06:56

  Why docatsexhibit behaviors like wanting to go out at night ... Your browser indicates if you've viusited this link . HowtoGetCatSmellOutof Carpet1 White Vinegar the SmellOut . White vinegar is agoodsolution to the problem to get cat urine out of carpet for good- Yahoo Answers Results . [url=http://71imigamro9h.soup.io/]Bengal cat new york[/url] [url=http://694probinex-n3m.soup.io/]Cat wont stop peeing on bed[/url] Use this method on your clothing, bedding, rugs or anyhting you think you can ......

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.