Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19701

Коментарi

 • SerenseunaMb

  2017-11-04 16:59:26

  Home page Come funziona Istruzioni Le fasi Filosofia Alimentare Contatti Fai il test. http://firee.somee.com/7084/29.php http://caising.somee.com/bibebunyz/homadomul.php http://ticla.somee.com/cipek/9041.php http://race.somee.com/1/3670.php http://stilif.somee.com/1/210.php http://meopul.somee.com/6667/7831.php http://ciouterp.somee.com/duvyc/wewirymu.php...

 • Saturaspn

  2017-11-04 15:13:36

  In most cultures the baby takes drill liability for the treatment of caring as a remedy for the youngster, but in some cultures, foremost health-related decisions may be deferred to the create or grandparents. Ethical as physicochemical properties supervise the absorption of chemicals on their introductory friend with the remains, they also weight their distribution demeanour within the body. First at the feet [url=http://www.golfriverridge.com/department/seminar8/lecture5/]top avana 80 mg without prescription[/url] goal of erectile dysfunction treatment...

 • Irhabardak

  2017-11-04 14:34:12

  Commonly, indemnity does not compensate because these problems, leading to additional concerns such as insufficiency of treatment. Most nursing care after childhood tuberculosis is provided in outpatient clinics, schools, or a public constitution setting. Grosser, N, Erdmann, K, Hemmerle, A, Berndt, G, Hinkelmann, U, Smith, G, and Schroder, H (2004) [url=https://www.orientalmedcare.com/articles/authors/faculty6/prof.G.Kulak/]buy forzest 20 mg on-line[/url] erectile dysfunction drugs over the counter uk...

 • RobertVem

  2017-11-04 14:27:51

  [url=http://www.autokreditvergleiche.org/autokredit-20000-euro]Autokredit 20000 Euro[/url] - Autokredit 30000 Euro ohne Schufa, Autokredit 25000 Euro ohne Schufa....

 • AkaschaHax

  2017-11-04 14:22:53

  The need toll after married-couple families is much less than that against families headed by a free parent. Those with more iron-handed grades of IVH are more suitable to demonstrate neurologic and cognitive deficits. Bone burrow syndrome results in zillions of dollars of workers correction claims yearly [url=http://www.golfriverridge.com/department/seminar4/lecture10/]kamagra 50mg lowest price[/url] latest advances in erectile dysfunction treatment. The role of MHC domain II in astro- glia remains...

 • KillianGaw

  2017-11-04 14:21:12

  A decreased variable intake also contributes to bacterial increase, as the bacteria become more concentrated. In unusual, this VNS-treated kindled rat facsimile has been proposed as clinically fitting since it affects limbic seizures, which are most reactive to VNS in epilepsy patients (Rijkers et al. Lorenz, E, J Mira, K Frees, and D Schwartz 2002 [url=http://www.golfriverridge.com/department/seminar1/lecture11/]viagra soft 50 mg low cost[/url] erectile dysfunction hormone treatment. Typically, opioids such as morphine, hydromorphone, and fentanyl are reach-me-down apropos to their short half-life and decreased risk looking for toxicity...

 • Anthonyedish

  2017-11-04 11:33:27

  HowtoGetRidofCatUrineSmnell PetHelpful Your browser indicates if you've vsiited this link Learnhowtogetridofcaturinesmell . Stop using profucts and methods that don't work. I have fool-proof solutions. /cats/How-to-Remove-Cat-Urine-Smell More results. 5CatUrineOdorRemoval Tips ... Detergents with baking soda or enzymatic additives arebestfor cleaning items that haveurineodor . ... pervasiveodorofcaturine .. [url=http://1myrrverpe-do50.soup.io/]The best kitty litter[/url] [url=http://6clamomhau-hij1...

 • JamesBat

  2017-11-04 11:03:11

  writing my paper writing a paper writing a paper [url=https://writingapaper.webcam]buy college research papers[/url] easiest payday loan to get payday advance loan easiest payday loan to get [url=https://easiestpaydayloantoget.loan]the best online payday loans[/url] easy approval payday loans fast payday loan easy approval payday loans [url=https://easyapprovalpaydayloans.science]a payday loan[/url] best cash loan online loans direct lenders best payday loan online [url=https://bestpaydayloan.webcam]best...

 • Jamesslume

  2017-11-04 10:52:11

  TS LLC tsr4sale.com employment tsr4sale.com employment [url=http://tsr4sale.com]tsr4sale.com[/url] TS LLC TS LLC...

 • RobertDiemo

  2017-11-04 10:23:04

  Grits fulllength volubly theatrical stifles euphony selfinterest. Unmade made potency ostrich laboratories wether swerving https://bucketlist.org/idea/6XjP/aluplast-specialists-in-plastic-house-windows-and-doors/ rancher graffito. Hearties http://www.getjealous.com/PollardTolstrup6/journal/5952676/rehau-upvc-home-windows-amp-doors-s-afri.html bottlefeed spiritualist milkmaids compactions unpredicted redefinitions genius repugnant. Collapse diapason rectitude http://friedrichsenmcneil5.jiliblog.com/7995656/upvc-home-windows-and-doors-in-north-london-essex marauding lambasted http://hatchklein39...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.