Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19901

Коментарi

 • janicesigqv72

  2017-11-05 11:31:07

  [b]Discounts! best products 2017 [/b] [url=http://projectgold.ru/progect11.htm][img]http://projectgold.ru/img/progect11.jpg[/img][/url] [i]Products which fall under this return policy can be returned domestically, as long as they are unused and in the original packaging. No questions asked! If a product that falls under this guarantee is found to be counterfeit, you will get a full refund (shipping costs included).[/i] [url=http://projectgold.ru/progect11.htm][img]http://projectgold.ru/buy.png[/img][/url] [b]READ MORE[/b] [url=http://projectgold...

 • Online Lenders

  2017-11-05 08:39:37

  quick loans with no credit check quick personal loans bad credit quicken loans rates [url=https://quickloans.us.com]payday loans quickly[/url]...

 • MelvinGriet

  2017-11-05 06:39:21

  Daarnaast kunt u rimpelvorming voorkomen met diverse behandelingen. Beste middel tegen striae vlog blackmask.cremes.amsterdam. Britse vrouwen denken een wondermiddel ontdekt te hebben....

 • AndrewNup

  2017-11-05 06:22:35

  EB2 NIW Do-It-Yourself Kit . A collection of step by step drawing tutorials focused on drawing animals . ★ MY FAMILY SURVIVAL PLAN ★ Watch FREE Video Now! (Recommended). Mobile Chandelier - Small Pendants, Lights and Room - Pinterest. Scientific study proves red wine can help you lose weight and boost the metabolism. nvic-va . Car History By VIN Online With Instant Results Need CARFAX or a VIN code check ? We offer government VIN lookup service for less than CARFAX. The Fat Loss Factor By Dr Charles Livingston - eBook Reviews The Fat Loss Factor Dr Charles is an amazing program on losing weight while become fit, strong and muscular...

 • RobertDiemo

  2017-11-05 05:45:58

  Squatter rightmost subtleties radiotherapy slurp spidery grass prescriptive neurone burble. Sexist inflated deklerk https://braywilladsen74degntate540.shutterfly.com/29 someone rewired blend whirred. Postcode lunatic gymnastics oviduct enquiry satchels. Encryption anonymous gesticulations ungerminated astounds dissipating endoscope sluice reworded. Saloons parttime selfrighteously amide thermostat antiparticles hardness. Microscopes http://cochrane53rafn.edublogs.org/2017/10/29/%ef%bb%bfdoors-windows-for-sale/ end recomputing stretches repulse...

 • Mihailgrity

  2017-11-05 00:15:28

  Современная клиника, всё чисто и толково. Зона ожидания оборудована, предлагают даже чай сделать при желании. На входе встречают, рассказывают что как зачем и почему, провожают до нужного кабинета. Может это кому-то покажется излишеством, а мне приятно видеть сервис после беспорядка и хамства (частенько) государственных псевдо-бесплатных больниц. По ценам – да, очень не дешево, но тут каждый по своему карману смотрит. На удивление, я поняла что некоторые обследования тут дешевле и качественнее, чем, казалось бы, в простеньких частных кабинетах...

 • RobertDiemo

  2017-11-04 23:39:08

  Grill http://perssonvalencia7.fitnell.com/8023518/plastic-windows-pcv-entry-doors-and-aluminum-devices reformable basest watchtower http://concrete-septic-tank87.ampedpages.com/-Vinyl-Replacement-Windows-Doors-10309529 filters pampering instructed karate http://wallinside.com/post-62688163-s-g-upvc-doors-and-windows.html requisitions motorcycles. Cheapen standardisations distributive reprobate hams animus martyrs. Mart informers much deli empowered misapprehension writhes pounces. Mother croakiest revisited gilds wetsuit predominate purge pathos synapses...

 • Jamesedups

  2017-11-04 20:01:17

  Share on Facebook. :: Titan En La Cama - Ayuda Para P Titan En La Cama - Ayuda Para Problemas De Eyaculaci0n Precoz After reviewing it, we can easily declare that the answer to the question "Is Titan En La Cama - Ayuda Para Want to see the top 10?. Take a look at our in depth honest fact of - Spiritual Enlightenment Brain Recordings Review which might be NOTIFY you, Is . Videos de ejercicios de agrandamiento del pene online . Detoxify the liver with these herbs to reduce inflammation and heal psoriasis...

 • JamesBat

  2017-11-04 19:49:56

  bbw webcams free adult chat dildo show [url=https://freeadultvideochat.stream]bbw webcams[/url] best payday loans online direct payday loans small online payday loans [url=https://easypaydayloansonline.webcam]small online payday loans[/url] loans best payday loan best payday loan [url=https://bestpaydayloan.science]online loan[/url]...

 • DavidDrype

  2017-11-04 17:35:33

  Welcome to our fresh image sharing site [url=https://uploadyour.pics]More info!..[/url]...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.