Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 25842

Коментарi

 • Cherlynmya

  2017-02-17 07:57:59

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468235 - buy cheapest Claritin fast shipping no prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468217 - ordering at lowest price Evista no prescription needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468267 - buy safety Lanoxin no prescription next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468103 - how to purchase Atrovent no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467999 - order Zestoretic no prescription quick delivery; ordering online for sale online http://www...

 • Wonda5zk

  2017-02-17 07:39:04

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468243 - buy at low cost Zocor prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468051 - where to get Meclizine cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467981 - buy at low cost Calan Sr no prescriptions needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468173 - buy at low price Lukol next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468147 - cheapest price to order Clomid non prescription needed; purchase cheap online without a prescription http://www...

 • Lizj75

  2017-02-17 07:03:39

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468173 - buy at low price Lukol next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467957 - fda approved Procardia no prescription no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468169 - purchase at low price Microzide no prescriptions needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468101 - buy Lithobid pay cod without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468207 - cheapest price Neurontin no prescription overnight; ordering safety NO PRESCRIPTION next day delivery http://www...

 • Tomas7u5

  2017-02-17 06:45:42

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468243 - buy at low cost Zocor prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468095 - quality generic Imuran in without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468177 - order cheap online Lisinopril tablet without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468085 - buy at low cost Tinidazole without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468261 - buying at lowest price Mobic overseas with no prescriptions; buy at low price with VISA or MasterCard http://www...

 • Delma3jr

  2017-02-17 06:05:35

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467539 - discount Urispas shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467335 - buy discount Fosamax no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467297 - order at low cost Fosamax prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467481 - where can i purchase Voveran cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467327 - order at low price Diflucan no prescription c...

 • Antibiotics for bacterial sinus infection help

  2017-02-17 05:49:28

  Antibiotics, also called antibacterials, doxycycline acticlate are a genus of antimicrobial panacea acclimated to in the treatment and block of bacterial infections. They may either mine or suppress the develop of bacteria. A circumscribed store of antibiotics also include antiprotozoal activity. Antibiotics are not astonishing against viruses such as the clean biting-cold or influenza, and their unfit use allows the manifestation of resistant organisms. In 1928, Alexander Fleming identified penicillin, the hole chemical concoct with antibiotic properties...

 • Annqxp

  2017-02-17 04:36:46

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467833 - order at low cost Nexium without prescription overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467603 - order cheapest Zocor overnight delivery without a rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467687 - lowest price of generic Kemadrin next day no prescription needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467559 - buy cheap Lynoral with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467773 - i want to order Zantac no prescription needed; where to order overnight online pharmacy http://www...

 • Evelynnhd7

  2017-02-17 03:10:27

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467225 - online Arcoxia no prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467431 - price of Copegus no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467209 - low prices for generic Cleocin Gel overnight delivery without a rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467519 - buying Periactin without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467433 - where can i buy Crestor without rx,next day delivery; purchase at low cost online visa no rx http://www...

 • Hermelinda5o7

  2017-02-17 02:46:57

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467525 - buy at low price Sovaldi no script needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467235 - wholesale cheapest Ibuprofen no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467201 - order cheap online Minocin without doctor prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467291 - where to get Nimotop no prescription fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467375 - low price Levaquin with no prescription; cheapest pharmacy NO PRESCRIPTION http://www...

 • Kellyywt

  2017-02-17 01:59:28

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467191 - cheap Bactrim shipped by cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467297 - order at low cost Fosamax prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467269 - licensed pharmacy Sinequan overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467335 - buy discount Fosamax no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/467209 - low prices for generic Cleocin Gel overnight delivery without a rx; low cost same day delivery NO PRESCRIPTION http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.