Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • JesseLed

  2017-02-22 06:29:09

  7843 http://buygenericrx.men viagra and blood pressure...

 • Maymeair

  2017-02-22 05:42:40

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/510021 - order cheap generic Amoxil NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/510459 - indian generic Septilin WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/510175 - buy safety Buspar from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509779 - buy safety Indocin without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/510151 - order cheap Asacol shipped overnight without a prescription; order at low cost without rx,next day delivery http://www...

 • Lishaufj

  2017-02-22 04:47:57

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507507 - low price Revatio no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508543 - cheap Arcoxia no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508015 - generic drugs Proventil without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507987 - low prices for generic Zocor next day shipping product; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508079 - order at low cost Elimite free worldwide shipping; order without rx,next day delivery http://www...

 • Candacewsp

  2017-02-22 04:44:32

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507127 - low price Mentat overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507157 - buying at lowest price Retin-A online pharmacy overnight shipping; http://www.aceasturias.es/foro/index.php/yacos/9966-biaxin-with-discount-price-where-can-i-order-biaxin-next-day-delivery - lowest prices biaxin without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506777 - best prices Provera shipped overnight without a prescription; http://www...

 • Bobtw6

  2017-02-22 03:09:47

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506543 - buy at low cost Herbolax 100caps how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506541 - cheap prices Mentat 60caps FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506793 - best prices Aciclovir no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506887 - where to buy Lamictal from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509167 - online pharmacy Risperdal c...

 • Wildau7d

  2017-02-22 02:45:55

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506939 - where can i buy Cystone overnight without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506547 - wholesale cheapest Super Force Jelly 100/60mg without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506541 - cheap prices Mentat 60caps FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507031 - cheap price of Theo-24 Sr next day shipping product; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506619 - purchase at lowest price Requip 0,5/0,25/1/2mg delivered overnight no rx; purchase online NO PRESCRIPTION overnight http://www...

 • Matildehfr

  2017-02-22 02:33:59

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509365 - order at low cost Cleocin no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508211 - buying at lowest price Vigora pay with mastercard,visa,ach,echeck; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508145 - cheap Ilosone overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508941 - ordering at lowest price Coumadin with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508161 - cheapest prices Mellaril cash on delivery; buying generic saturday delivery http://www...

 • Maloriezfl

  2017-02-22 02:21:40

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506763 - ordering at lowest price Zudena c.o.d. NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509117 - buy discount Methotrexate with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506703 - order online at low cost Retrovir with credit card NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507157 - buying at lowest price Retin-A online pharmacy overnight shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506681 - i want to order Lioresal overseas with NO PRESCRIPTIONs; purchase next day shipping product http://www...

 • Ricokor

  2017-02-22 02:07:30

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508323 - how can i buy Speman c.o.d. NO RX; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508105 - buy at low cost Minipress c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508035 - how can i buy Diamox NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/508403 - cheapest price Seroquel cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507897 - purchase Cefaclor free delivery on sale; buying at lowest price cash on delivery online prescriptions http://www...

 • Domitilau4f

  2017-02-22 01:34:38

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506535 - generic drugs Stromectol 3mg shipped with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/507171 - lowest price of generic Sumycin no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509107 - ordering online Vigora without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/509155 - order cheap online Herbal Extra Power NON PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/506671 - purchase cheap online Hytrin no script required; buy online cheapest no script needed http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.