Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28573

Коментарi

 • Samuelwhery

  2017-02-23 17:47:27

  I use tools to enhance erection rarely, maybe someone will tell. The first time I bought Viagra from a pharmacy, and when taking action started after 25-30 minutes. Then friends advised to buy kamagra on this site [url=https://shoping-card.com]https://shoping-card.com[/url] buy. I bought at this site, but the action was much faster than about 10-15 minutes. What is the reason, and if it does not affect my sexual organ, or is it okay, it may be that they are different, so to speak, the power? Thanks in advance for your reply...

 • Mavisfeg

  2017-02-23 15:42:56

  Candycelcs - Pharmaceutical revolution has already begun! What part do you take? http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524291 - cheap generic Duphaston pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524203 - buy at low price Micardis in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525209 - order at low price Levaquin at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525249 - cheap Imdur NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www...

 • Alveramrw

  2017-02-23 14:19:47

  Maryannaatp - Bacterial infection makes people consume kilograms of powerful antibiotics every month. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525639 - cheapest Depakote online pharmacy,NO RX required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524191 - order Micronase pay with mastercard,visa,ach,echeck; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524499 - where can i buy Loxitane at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525531 - ordering online Neem shipped overnight without a prescription; http://www...

 • Evelinrxj

  2017-02-23 13:47:20

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525363 - lowest prices Pentasa FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524949 - order at low price Zyvox next day NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524595 - cheapest prices Eldepryl free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524203 - buy at low price Micardis in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524671 - where can i order Celebrex delivered overnight no rx; buy online shipped with NO PRESCRIPTION http://www...

 • Mariellez57

  2017-02-23 13:41:12

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/522993 - best place to buy Grifulvin V overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523055 - lowest price of generic Clarinex with credit card NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523295 - ordering online Strattera NO PRESCRIPTION next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523243 - buy online Lamictal no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524009 - ordering online Tentex Royal overnight NO PRESCRIPTION; order NO PRESCRIPTION fedex / ups http://www...

 • Aundrealuj

  2017-02-23 13:05:11

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524853 - cheapest prices Etodolac NO PRESCRIPTION c.o.d.; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525307 - how to order VP-GL in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524335 - order cheap generic Ditropan NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525363 - lowest prices Pentasa FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524499 - where can i buy Loxitane at discounted prices; purchase at lowest price overseas with NO PRESCRIPTIONs http://www...

 • Alinaptx

  2017-02-23 12:27:16

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524069 - buy Bimatoprost 0.03% no prior script overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523243 - buy online Lamictal no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523563 - cheapest price Aristocort without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523403 - discount price Speman same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524133 - buy at low price Combipres NO PRESCRIPTION required; buy discount no rx, fast worldwide shipping http://www...

 • Griseldaiea

  2017-02-23 11:56:43

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524527 - discount prices Retrovir no prior script overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524319 - i want to order Augmentin no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524407 - cheap price Proventil overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525709 - quality Geriforte overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524825 - order online at low cost Diltiazem c...

 • Henriettezxb

  2017-02-23 11:39:25

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/522911 - where to order Eriacta NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523625 - where to order Valtrex cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523801 - low price Acticin NO SCRIPT required express delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523639 - order cheap Proventil without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/523163 - buy discount Retrovir pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; cheap online pharmacy c...

 • Jimmytid

  2017-02-23 11:03:14

  http://status.nature.com/ - purchase online Ceclor free worldwide shipping; http://iplayz.club/forum/viewthread.php?thread_id=10100 - cheapest price floxin with NO PRESCRIPTION; http://www.aceasturias.es/foro/index.php/tiendas-y-clinicas-veterinarias/14473-phoslo-fast-shipping-cost-of-phoslo-online-pharmacy-no-rx-required - lowest prices phoslo shipped with NO PRESCRIPTION; http://www.aceasturias.es/foro/index.php/agapornis-mutaciones/14177-xalatan-cheap-pharmacy-quality-xalatan-no-prior-prescription - generic drugs xalatan without doctor prescription; http://youauto24...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.