Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • RickeySoype

  2017-02-24 16:35:45

  Хотите узнать подробнее, тайланд музей камней [url=http://thailandi.info/pattayya/dostoprimechatelnosti-pattaji.html]Show more...[/url]...

 • Catrice2iw

  2017-02-24 15:40:04

  Giagy3 - buy cheap overseas with NO PRESCRIPTIONs http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535135 - where to buy Frumil without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535851 - where can i buy Lopressor WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535503 - buying generic Abana for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535289 - cheap generic Micronase NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535753...

 • MillardcoG

  2017-02-24 15:16:58

  Стоимость таких ограждения может очень сильно отличаться, так как зависит от ряда причин:В среднем цены на кованые балконы и ограждения сегодня начинаются от 3 500 рублей за метр погонный.Компания "Валтис" производит грядки из оцинкованной стали с полимерным покрытием.Акция Забор декоративный Лиана Изящный, 0 1221 руб. [url=http://formy.com.ua/ograzhdeniya-iz-plastika/kupit-vremennoe-ograzhdenie-iz-plastika.html]купить временное ограждение из пластика[/url] [url=http://formy.com.ua/klumbi-na-dache/interer-klumb-na-dachah...

 • Aprilqfw

  2017-02-24 15:13:30

  Billietwz - Got tired of food without taste and pleasure? Medicine can help you! Chronic pain persists firing in the nervous system for weeks. Not everyone can stand it! Among young people aged 10-14 years, the rate of suicide caused by depression doubled lately. http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255068-effexor-in-australia-purchase-effexor-without-a-prescription#255349 - cheap prices effexor FREE PRESCRIPTION drug; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256027-dulcolax-shipping-from-india-discount-prices-dulcolax-pay-with-mastercard-visa-ach-echeck#256308 - discount prices dulcolax c...

 • Mechellec20

  2017-02-24 14:45:30

  Pamilar9g - discount WITHOUT PRESCRIPTION overnight http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534791 - order online cheap Micardis WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535503 - buying generic Abana for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535715 - quality Dostinex in internet,next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534767 - purchase at low cost Erythromycin no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534727...

 • Natividadllo

  2017-02-24 14:16:37

  Randellyu9 - how much overnight NO PRESCRIPTION required http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535205 - low price Celebrex from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535703 - buying Lukol without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535387 - buy online cheapest LIV.52 drops no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536079 - buy online Beloc NO SCRIPT required express delivery; http://www.nature...

 • Michaledce

  2017-02-24 13:02:05

  Gladyswec - Why use contemporary medicine to improve your sexual performance All natural ingredients are working for your ultimate sexual performance and enjoyment! Mexican Pharmacy is your number one source of effective, original medical supplies! http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256002-plavix-fast-shipping-order-at-low-price-plavix-online-pharmacy-overnight-shipping#256283 - purchase cheap online plavix c.o.d. without prescription; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255726-bupron-in-uk-cheapest-price-to-order-bupron-online-visa-no-rx#256007 - order online at low cost bupron NO PRESCRIPTION needed; http://isf...

 • Ettieree

  2017-02-24 12:28:42

  Felicitaupp - Asthma has a strong tendency to run in families, so take good care of your dear people! Even if you have a severe erectile dysfunction case your doctor can offer several treatments. Diets may not be effective if it is too late. Take care of your health today! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534767 - purchase at low cost Erythromycin no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535321 - cheapest price Frumil WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://www.nature...

 • Clementina5n3

  2017-02-24 11:26:28

  Jungkip think- Sex is something that everyone needs and likes! And if impotence deprives you of it, act fast! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535269 - cheap Arimidex shipped by cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535445 - order Verapamil without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535639 - lowest price of Xalatan 0.005% free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535027 - price of Zantac overnight online pharmacy; http://www...

 • Eun87r

  2017-02-24 10:59:43

  Aleishacef discuss- Running nose is one of those nasty allergy symptoms that spoil your appearance and image. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535333 - order Symmetrel c.o.d. NO RX; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535445 - order Verapamil without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535057 - buy at low cost Dramamine delivered overnight no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535485 - cheap price of Maxaquin no rx required; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.