Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28677

Коментарi

 • Rossihg

  2017-02-25 14:46:28

  observed this and waved her hand, when instantly a that was said while she racked her little brain for an idea that POPULAR TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/555795 - order cheap Retrovir NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/555603 - where can i buy Provera no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/556301 - where can i order Wellbutrin XL next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/555475 - order cheap Hydrea next day shipping product; http://www...

 • guack

  2017-02-25 14:19:58

  erupИ›ii cutanate la un copil cu viermi fotografie medicinДѓ viermi albi viermi de vis Г®n carne cГўt de mult este un remediu pentru viermi pentru cГўini Viermi face sunt vizibile pe ultrasunete un remediu popular pentru teniile И™i oxiuri viermi simptome Г®n tratament pentru adulИ›i semne de viermi Г®n corpul unui om Ce o mai bunДѓ modalitate de viermi la pisici medicamente pentru viermi adulИ›i analize pe viermi Г®n Krasnoyarsk viermi Г®nИ™iИ™i dacДѓ sДѓ meargДѓ semne de viermi la cГўini poate...

 • Helena33y

  2017-02-25 14:01:20

  Charisem2s - cheap online order with NO PRESCRIPTIONs http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554115 - low prices Sinemet Cr cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553643 - low cost Synthroid pay with mastercard,visa,ach,echeck; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554391 - buy safety Fincar with overnight delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554661 - order online at low cost Zithromax NO PRESCRIPTION overnight; http://www.nature...

 • Diamonduhl

  2017-02-25 13:59:01

  Lettiebvr - If you are an economical person there should be no place for fake medications in your life! This is what most women think about their husbands’ erection and potency Don’t forget to consult with your doctor before you start taking any powerful antibiotics. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553191 - low prices for generic Clonidine in internet,next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553547 - how to order Tadalia next day NO PRESCRIPTION needed; http://www...

 • Edrisnwk

  2017-02-25 13:31:49

  Adelinau55 - wholesale cheapest c.o.d. no script http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553853 - where to get Naprosyn for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554009 - purchase at low price Atarax without rx,next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554669 - fda approved Imuran overnight NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553781 - buying generic Voltarol shipped overnight without a prescription; http://www...

 • Horaciomio

  2017-02-25 13:27:13

  Chestermac - Cook with olive oil or another heart-friendly oil instead of using butter and be healthy! Vaginal infections can produce different symptoms, such as itching, irritation or vaginal bleeding. People who cherish their sexual life start impotence treatment before problems occur! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/552623 - purchase cheapest Danazol without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/552617 - buy cheap Anaprox with NO PRESCRIPTIONs; http://www...

 • Kasiimm

  2017-02-25 12:59:54

  Bambioq9 - best place to buy c.o.d. saturday delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553943 - where can i order Singulair with VISA or MasterCard; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554583 - safe order Mentat fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553837 - where can i buy Phenamax from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553801 - brand or generic Catapres in internet drugs overnight; http://www...

 • Danielwhilm

  2017-02-25 12:55:25

  https://ecotelevizory.wordpress.com https://i7noutbuki.wordpress.com https://clevonoutbuki.wordpress.com https://dexptelevizory.wordpress.com https://televizoryrosso.wordpress.com https://ecotelevizory.wordpress.com/2017/02/19/botinki-dlja-begovyh-lyzh-spine-nnn-next-7/ https://avitonoutbuki.wordpress.com/2017/02/19/zashhitnye-plenki-i-stekla-red-line-11-quot/ https://avitonoutbuki.wordpress.com/2017/02/19/udliniteli-power-cube-pc-y-5-32-5/ https://avitonoutbuki.wordpress.com/2017/02/19/naushniki-i-garnitury-sony-mdr-xb950bt-bc/ https://avitonoutbuki...

 • Freeman9r0

  2017-02-25 10:54:49

  Annika9x3 - where to get with cash on delivery,no rx http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544141 - cheapest prices Vitamin B12 NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544083 - order cheap online Tetracycline delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/545457 - ordering online Depforce free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/542729 - cheap prices Abilify pharmacy without prescription; http://www...

 • Tanadav

  2017-02-25 09:10:44

  Shareextw - There are many people who don’t know, impotence and erectile dysfunction are synonyms. Depression drives you crazy day after day… It is time to fight for your mind and soul! Cholesterol drug purchases account for $20 billion in annual sales for the pharmaceutical industry. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544825 - where to buy Procardia no prior script overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/539929 - order at low cost Tenormin NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.