Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • Aprylirh

  2017-02-27 08:55:56

  licensed pharmacy Acticin with VISA or MasterCard discount Acticin without a prescription GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Acticin TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582427 - indian generic Bupron SR fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582727 - discount prices Celexa NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582977 - ordering online Priligy without doctor prescription; http://www...

 • guack

  2017-02-27 08:39:57

  daca este posibil sa se vaccineze un caine cu viermi viermi vivodim viermi la copii trataИ›i Dr. Komarovsky viermi intr-un copil cum sДѓ trateze oamenilor mijloacele viermi ies este mort viermi la pui de pГўnДѓ la 1 lunДѓ analiza ou la vierme Sunt articulaИ›iilor rДѓnit de viermi larve de viermi paraziИ›i viermi sunt transmise de la cГўine la om Simptomele de viermi la iepuri Worms versuri viermi Г®n inima cГўinelui Preparate din viermi comentarii viermi mari la om ulei de ricin cu coniac de la viermi recenzii [url=http://uhybus...

 • Shaunmvv

  2017-02-27 08:36:05

  have proved that the Earth is not inhabited." then the Captain of the Spoons told the little dog to be more careful, POPULAR SEARCHES: [url=http://dinolamanna.it/index.php/forum/welcome-mat/21901-buy-online-cheapest-arava-brand-or-generic-arava-arava-from-a-uk-pharmacy#21909]buy online cheapest Arava;brand or generic Arava;Arava from a UK pharmacy[/url] [url=http://opencms.ru/forum/mvnforum/viewthread?thread=9536&lastpage=yes]online Propecia;fast shipping Propecia;Propecia no prior script overnight[/url] [url=http://samotur...

 • Shoshanawiz

  2017-02-27 08:31:16

  cheap online order Seroquel pharmacy without prescription cheapest price Seroquel with VISA or MasterCard GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Seroquel Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578479 - Cephalexin en france prix; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578401 - Kamagra Jelly beau pharmacie medicaments; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582593 - how to buy Feldene next day NO PRESCRIPTION needed; http://www...

 • Idaell

  2017-02-27 08:07:13

  safe order Harvoni NO PRESCRIPTION no fees where can i order Harvoni from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Harvoni Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578441 - Viagra Flavored au rabais acheter en ligne; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578367 - Diflucan bon marche medicament; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578323 - Super P-Force en spain achat; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578637 - Inderal en ligne en Villeurbanne; http://www...

 • NikCap

  2017-02-27 08:05:30

  [url=http://bit.ly/2mztnJ9]Earn Money Online.[/url] Here's Your Opportunity To CLONE My Entire Proven Internet Business System Today!...

 • Milissa0pu

  2017-02-27 07:19:42

  ordering Exelon without a rx overnight indian generic Exelon with no rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Exelon Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578567 - Glucophage pharmacie en italy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578273 - Zovirax pharmacie en ligne en Reims; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578331 - Tadacip en france pharmacie; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582549 - lowest price of generic Plavix next day delivery; http://www...

 • Ezequielgdu

  2017-02-27 07:03:52

  low cost Harvoni NO PRESCRIPTION c.o.d. i want to buy Harvoni online visa no rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Harvoni TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582951 - purchase cheap online Cialis Strong Pack-30 WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582901 - order Cipro next day NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582759 - generic drugs Herbal Max Gun Power NON PRESCRIPTION; http://www...

 • harriettwn18

  2017-02-27 06:38:44

  Бесплатные секс и порно фото галереи http://briunetki-bolshimi-siskami.yopoint.in/?page-maegan Анальный секс, фото галереи анала, секс фото...

 • Arlenefe2

  2017-02-27 06:26:27

  how to buy Estrace c.o.d. without prescription purchase at low cost Estrace free delivery on sale GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Estrace Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578347 - Cialis Daily sans prescrire est ce; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578443 - Cialis medicament generique; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578719 - Clonidine a bonprix compte; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578353 - Amoxil pharmacie envoyer ami; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.