Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28677

Коментарi

 • DomingoWhimi

  2017-02-27 13:32:38

  pa8542qe4150ag4311 [url=http://canadapharm.review]canadian pharmacies[/url]...

 • Jimmieylx

  2017-02-27 12:30:56

  lowest price Brafix in internet,next day delivery what is the generic of Brafix FREE PRESCRIPTION drug GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Brafix TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582829 - buy cheap Manforce NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582843 - how can i buy Manforce prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582885 - buying Vantin from a Canadian pharmacy; http://www...

 • DomingoWhimi

  2017-02-27 12:18:25

  rr8353tz6578fs7005 [url=http://canadapharm.review]costco pharmacy pricing[/url]...

 • Clydeyvy

  2017-02-27 12:05:41

  where can i buy Minipress overnight delivery no rx buy Minipress non prescription needed GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Minipress TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582883 - cheap Stromectol NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582659 - order at low price Vermox with VISA or MasterCard; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583045 - ordering online Cytoxan without a prescription; http://www...

 • DevonVor

  2017-02-27 11:15:09

  Getting towards you by means of the field of affiliate marketing and achieving success is within your get to, considering the proper information and facts. The following article is made to give you some really useful advice, in aiming you inside the appropriate direction to the affiliate marketing desired goals that you could be considering or have already looking for yourself. You should only encourage affiliate items that increase the value of your visitors' lives. Advertising inferior merchandise just to generate a fast buck is one of the speediest ways to shed trust along with your followers...

 • Margoriemtw

  2017-02-27 10:45:49

  safe order Ditropan c.o.d. NO RX buy at low price Ditropan prescriptions online GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Ditropan Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578273 - Zovirax pharmacie en ligne en Reims; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578495 - Remeron avec livraison; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578401 - Kamagra Jelly beau pharmacie medicaments; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582493 - fast shipping VPXL c...

 • Dylanegp

  2017-02-27 10:28:51

  how to buy Trecator-SC c.o.d. without rx buy discount Trecator-SC c.o.d. saturday delivery GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Trecator-SC TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582919 - ordering Plavix same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583003 - brand or generic Himcolin c.o.d. without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582921 - buy discount Monoket pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Elnazxb

  2017-02-27 09:59:01

  pharmacies that sell Hair Loss Cream WITHOUT dr PRESCRIPTION purchase at low price Hair Loss Cream from a usa pharmacy without a prescription GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Hair Loss Cream Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582531 - order at low price Viagra Gold - Vigour NO PRESCRIPTION pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578679 - Nolvadex en suisse pour; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582575 - quality generic Persantine no prior prescription; http://www...

 • Valeryrmu

  2017-02-27 09:43:03

  cheap price of Levlen non prescription needed low prices Levlen pharmacy NO PRESCRIPTION GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Levlen TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582811 - buy at low cost Cordarone overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582527 - cost of Astelin fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582763 - order at low price Confido WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www...

 • Sergiotef

  2017-02-27 09:18:51

  fast delivery Bupron SR without script pharmacy cheap online pharmacy Bupron SR overnight without prescription GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Bupron SR TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582727 - discount prices Celexa NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582757 - quality generic Evista NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582537 - buy discount Lamprene NO PRESCRIPTIONs needed; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.