Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 30281

Коментарi

 • Otose30

  2017-03-01 11:24:22

  buy ivermectin shop legal to buy ivermectin online http://buyivermectin3mgonlinequickshipping.aircus.com http://gravatar.com/ivermectin3mgcomprarguatemala http://ivermectin-3mg-buy-online.soup.io...

 • Maiaijl

  2017-03-01 11:17:56

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594809 - low cost Women Pack-20 FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595835 - purchase at low price Zyprexa shipped overnight without a prescription;escription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598287 - i want to buy Lamisil no script next day delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599785 - cheapest pills Cefaclor NO PRESCRIPTION pharmacy http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597407 - where can i buy Inderal overnight without prescriptionhttp://www...

 • Aprylbrm

  2017-03-01 05:08:52

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594369 - purchase cheap online Glucotrol Xl next day NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598751 - order cheapest Detrol La c.o.d. saturday delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/596581 - how to purchase Urso with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598809 - online Benemid with credit card NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598987 - buy online cheapest Protonix next day NO PRESCRIPTION http://www...

 • Clinton2bq

  2017-03-01 04:12:44

  Venezuelas Maduro meets China s Xi amid hopes for new. cannot pass with the umbrella, we must go back to the Blue Country [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Micardis] [u][b]>>> Want to buy Micardis with Discount? CLICK HERE!...

 • guack

  2017-03-01 03:34:41

  tratamentul viermilor intestinali Г®n copil, 1 an 5 care da copilului pentru prevenirea viermilor viermi la pisici decГўt vindecarea viermi Г®n corpul uman viermi Г®n pielea unui om fotografie poate otravДѓ viermi Г®ntr-o pisicДѓ gravidДѓ viermi Г®n timpul sarcinii este periculos PuteИ›i prinde viermi de la pisicДѓ helminИ›ilor Г®n timpul sarcinii viermi И™i zahДѓr cГўt de mult sДѓ bea pelin de la viermi pyrantel de viermi dДѓunДѓtoare cДѓ Г®n cazul Г®n care viermii de vis dacДѓ existДѓ viermi Г®n icre roИ™ii dacДѓ doriИ›i sДѓ faceИ›i prevenirea viermilor remedii populare pentru viermi la copii 2 ani [url=http://xwk7y2ng...

 • Josephneova

  2017-03-01 03:01:03

  [url=http://fun2news.com/en/news/208-15-incredible-and-very-dangerous-roads-to-school]http://fun2news.com/en/news/208-15-incredible-and-very-dangerous-roads-to-school[/url] Elon Musk, it seems, [url=http://fun2news.com/en/news/182-amazing-village-covered-with-greenery]10 non-healing wounds of our planet caused by diamonds and gold[/url] loves nothing more than to spin plates. When most of us might be looking to lighten the load, he's piling on the ambition. The serial entrepreneur's latest gambit is to fly people around the Moon...

 • Karanlrl

  2017-02-28 20:12:06

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594021 - how to order Cialis Light Pack-60 saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594119 - order online at low cost Lamprene overnight NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594099 - we offer quality Cialis Pack-30 shipped with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/593985 - generic drugs Tegopen without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594113 - how much Ceclor CD pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; http://www...

 • MatthewPar

  2017-02-28 19:52:06

  [b]О чем молчит официальная медицина?[/b] Врач-эксперт по паразитам раскрывает тайны официальной медицины: "По последним данным ВОЗ, более 1 миллиарда человек заражено паразитами. Самое страшное, что паразитов крайне сложно обнаружить. Я с уверенностью могу сказать, что абсолютно у всех есть паразиты. На сегодняшний день есть одно единственное средство, которое отличается от всех существовавших до этого. " [b][url=https://goo.gl/12qw85]Предлагаемое средсво[/url] убивает более 120 видов паразитов и гельминтов! Быстро очистит организм от паразитов за 1 курс![/b] [url=https://goo...

 • Kpqj14v

  2017-02-28 19:34:25

  See you then. cialis sales in canada buy cialis walmart pharmacy diferencia entre el cialis y el viagra cialis over the counter at walmart...

 • Lorriewod

  2017-02-28 17:16:35

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594681 - buy safety Trecator-SC online pharmacy,NO RX required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598937 > cheap online order Thorazine WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597995 > best prices Epivir Hbv pharmacy without prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595215 - online Antivert overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599547 > purchase Assurans NO PRESCRIPTION needed http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.