Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 30263

Коментарi

 • Rebetol

  2017-03-02 01:13:16

  Rebetol order online...

 • guack

  2017-03-01 22:56:51

  ce medicamente pisoi de viermi remedii populare pentru teniei tablete de la viermi preИ› Belarus viermi apar ca Preparate contra viermilor pentru adulИ›i cum de a vindeca un catelus pentru viermi preparat de la viermi la om, o gamДѓ largДѓ de pЕ™ГЎtel de viermi viermi decГўt pentru a trata pe forum viermi Г®n organism oameni video de ca viermii sunt transmise de la animale milbemaks pentru pisici pentru viermi comentarii decГўt sДѓ frotiu fund cu viermi ouДѓ cГўt de mult fac analiza vierme lapte, ca remediu pentru viermi prazitel atunci cГўnd viermii ies [url=http://kpsnf3mz...

 • guack

  2017-03-01 22:52:36

  medicamente de toate tipurile de viermi tuse cu viermi pe forum El a scos din vierme preoИ›i cГўt de multe trДѓieИ™te o pisicДѓ cu viermi atunci cГўnd hrДѓnire viermi copil 3 ani de viermi Cel mai bun comprimat de la viermi Г®n cГўine viermi au Spaniel viermi fecale puncte negre dacДѓ tabletele de la viermi cel mai bun remediu pentru toate tipurile de viermi granat vierme viermi sunt multe de interpretare vis ca potabila este mai bine pentru viermi ce remedii populare, puteИ›i scДѓpa de paraziИ›i colonoscopie a gДѓsit un vierme [url=http://bku4avg3...

 • Camilleomn

  2017-03-01 21:13:32

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/603557 - Levlen pharmacie en ligne en; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599587 - how much Speman no dr approval cash on delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/604749 - Zenegra bon pharmacie pour; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/601647 - Viagra Pack-90 born pharmacie; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/606147 - Eriacta au rabais acheter online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/603381 - Lexapro en suisse acheter; http://www...

 • VoltSa

  2017-03-01 20:57:52

  An engagement ring is often a sign of love and commitment from the couple, so it is necessary to locate a ring that reflects the life-style and personality of one's lover. If you are unsure what style your girlfriend may like the best it is important to speak to her or her friends or family to obtain a better idea before shopping for designer rings. You want her to become happy because all things considered she is going to become wearing this ring throughout her life! [url=http://microclan99a.thezenweb...

 • Tennilleyiq

  2017-03-01 20:27:33

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/604273 - Finpecia bonne prix pharmacie; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/608791 - Ampicillin pharmacie gratuit avec; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/605945 - Bimatoprost 0.03% pharmacie en ligne en Clermont-Ferrand; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/602145 - Paxil en ligne a bonprix compte; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/608559 - Zenegra prescrire je; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/601569 - what is the generic of Effexor cash on delivery online prescriptions; http://www...

 • VictorHew

  2017-03-01 20:04:04

  Viagra Online Apotheke Viagra Soft Fruit Online Levitra 20mg Rezeptfrei [url=https://apothekegenerika.com/viagra/viagra-strips.php]https://apothekegenerika.com[/url] cialisВ ohneВ rezept cialisВ generikaВ billig...

 • Aliceydx

  2017-03-01 17:25:10

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/604667 - Viagra Professional en ligne en Orleans; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/602985 - Cipro generique achat online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/606461 - ED Advanced Pack france pharmacie en; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/604223 - Super Kamagra a bon compte; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/604951 - Cipro bon marche medicament; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/607525 - Cialis Super Active pharmacie gratuit tablette cours; http://www...

 • Robczo

  2017-03-01 17:22:41

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/601917 - Bimatoprost 0.03% au rabais ligne view topic acheter; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/608071 - Ventolin pharmacie au rabais en ligne; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599685 - purchase at lowest price Revia no rx required http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599575 - quiqly delivery Luvox next day delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598635 - buy online Combivent fast shipping NO PRESCRIPTION http://www...

 • Jessajp

  2017-03-01 15:57:16

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/603375 - Aldactone acheter bon marche fed ex; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/606869 - Viagra commander en ligne; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/602417 - Orlistat livrer pfizer; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594353 - order cheapest Viagra saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/601801 - Harvoni en ligne en Nantes; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/603909 - Wellbutrin SR au rabais mg; http://www...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.