Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 25864

Коментарi

 • JulioMab

  2017-03-05 07:42:31

  Camihdx http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647129 / how much Kamagra pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647041 / lowest price of generic Ticlid without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648825 / purchase at low price Lisinopril with VISA or MasterCard; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648575 / fast delivery Fosamax WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647455 / purchase cheapest Risnia shipped by cash on delivery; http://www...

 • Bettinawmo

  2017-03-05 07:07:00

  Chloep6r http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/652199 ;; order online at low cost Pentasa saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/650871 ;; buy cheapest Prometrium how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/652653 ;; buy safety Cozaar next day NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649077 ;; buy at low price Myambutol fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651605 ;; how to buy Glucovance online pharmacy overnight shipping; http://www...

 • Kittywcn

  2017-03-05 05:39:34

  Tereasamve http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649395 / quiqly delivery Mentat with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651559 / ordering at lowest price Adalat FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/653473 / how much VPXL pay cod NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651647 / order cheapest Naprelan for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651095 / low cost Styplon no prior prescription; http://www...

 • JulioMab

  2017-03-05 04:58:22

  Dremag56 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647073 / ordering at lowest price Cialis Light Pack-60 cash on delivery overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648319 / purchase Shallaki WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647257 / cheap generic Famvir overnight without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/647307 / order cheapest DDAVP how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/646845 / where to buy Tadapox c...

 • Nila4ko

  2017-03-05 03:50:36

  Tammys84 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651625 / i want to buy Rhinocort overseas with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/653427 / lowest price of Detrol La cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649625 / cheapest price to order Super ED Trial Pack c.o.d. saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651189 / low price Actigall NO PRESCRIPTION pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/650083 / where to order Furacin pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; http://www...

 • Porterm0w

  2017-03-05 03:13:58

  Marcelinejia http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/666527 - fda approved Elavil pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667117 - where to order Paxil Cr tablet without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/666551 - order cheapest Arava next day NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/666465 - purchase cheap online Cialis Soft without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/666801 - purchase cheap online Augmentin with cash on delivery,no rx; http://www...

 • Shaynevlr

  2017-03-05 02:31:03

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/659019 - low prices Sofosbuvir 400 mg overnight online pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/657401 - safe order Sovaldi (Sofosbuvir) at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/659277 - ordering at lowest price Sofosbuvir 400 mg NO PRESCRIPTIONs needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/659573 - order cheapest Sovaldi 400 mg delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/658847 - buying at lowest price Sofosbuvir 400 mg cash on delivery overnight; http://www...

 • DanielGew

  2017-03-05 01:09:32

  Fotografie: turd cu viermi viermi pentru copii 1 ani 5 Ce vise au viermi de viermi etc. Analiza de fecale pe viermi pisici simptome de viermi intestinali la copii inseamna de viermi la puii de gaina mod eficient de a trata viermi pisoi poate muri de la viermi Tansy pentru viermi la copii vierme in ochi de pisica oua de viermi fecale cum se pastreaza viermi de la pisici infectate viermi de carne mancarime papei nu este viermi vierme lung toate [url=http://ldjy8h92.4irc.com/111.php]viermi copilul meu decat vindecarea[/url] viermi la pisoi de pana la un an [url=http://2lhr09nl...

 • RobertBic

  2017-03-04 23:57:25

  Как хорошо, что наткнулся на ваш сайт, очень много информации почерпнул [url=http://blitz-remont.ru]blitz-remont.ru[/url]...

 • Kuzmatroni

  2017-03-04 23:49:31

  Три дня назад наблюдал содержание сети интернет, неожиданно к своему удивлению заметил красивый ресурс. Вот смотрите: [url=https://dm-investment.org/invest-startup/]https://dm-investment.org/invest-startup/[/url] . Для меня вышеуказанный веб-сайт явился очень важным. Пока!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.