Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28677

Коментарi

 • SexGOT

  2017-03-25 11:21:15

  Prostitutes in Kiev http://links.orthodoxworld.ru/aaaaiq с видео...

 • RuslanJet

  2017-03-25 08:52:14

  Вчера просматривал содержимое инета, случайно к своему восторгу открыл нужный веб-сайт. Вот смотрите: [url=https://autotovari.com/article/akkumuljatory-ivano-frankovsk-kupit]autotovari.com[/url] . Для моих близких вышеуказанный ресурс показался весьма нужным. Всего наилучшего!...

 • JohnPr

  2017-03-25 07:16:13

  Its Relation Homosexual Wish-phantasies The subject paranoia has always i need help writing a paper for college been a puzzle for psychiatrists and much has been said and written but as far as knowledge the literature goes no real online paper writing services attempt or progress has been made toward its solution.Not all writing services deliver the same quality of writing.Writing research papers on time has become our habit.Can you guys help me out.Our goal is to simply promote writing, so start...

 • VladimirJeomb

  2017-03-25 04:57:10

  Полчаса смотрел данные сети интернет, и вдруг к своему восторгу увидел хороший веб-сайт. А вот и он: [url=http://xn-----6kcbaap3bc4aej5axi2a8mb.xn--p1ai/motivatsiya-brosit-pit-i-nachat-zhit/]мотивация бросить пить[/url] . Для моих близких вышеуказанный сайт показался весьма полезным. До встречи!...

 • entonpraver

  2017-03-25 04:33:21

  [url=http://trueadsadd.ru/trueadsadd/5zGGH2][img]http://trueadsadd.ru/trueadsadd/100/2.gif[/img][/url] [url=http://trueadsadd.ru/trueadsadd/5zGGH2]куда поступить на экономистакуда поступить на экономиста[/url] [b]куда поступить на экономиста[/b] где получить образование по логистике вузы москвы второе высшее как получить второе образование на базе высшего стандарт бакалавриат экономика бакалавр ргсу технические вузы в рязани место менеджмента в системе научных знаний рынок вузов второе высшее образование...

 • MillardcoG

  2017-03-25 03:20:05

  Начиная от декоративных (выкованных из металла) с тщательно обработанными деталями, деревянных с разными расцветками и формами и, заканчивая пластиковыми.Такие изгороди впервые появились в Соединенных Штатах Америки, откуда перекочевали в Европу, где также приобрели популярность.Вокруг цветника выкапывается неглубокая канава, в не устанавливаются бревна. [url=http://formy.com.ua/klumbi-na-dache/foto-oformleniya-tsvetochnih-klumb-na-dache.html]фото оформления цветочных клумб на даче[/url] [url=http://formy...

 • Virgilzef

  2017-03-25 03:09:45

  Заработать в интернете без вложений прямо сейчас на кликах [url=http://bolt53.blogspot.ru]как заработать без вложений видео 2015[/url] [url=http://bolt53.blogspot.ru]заработать на рынках без вложений[/url] [url=http://bolt53.blogspot.ru]как заработать денег в интернете быстро и без вложений заработать[/url] [url=http://bolt53.blogspot.ru]как заработать в интернете просто без вложений[/url] [url=http://bolt53.blogspot.ru]как заработать 20 долларов в день в интернете без вложений[/url] [url=http://bolt53...

 • Brianbar

  2017-03-25 03:03:32

  http://1shop-life-best.ru/gruppovoj-seks/smotret-krasivyj-seks-erotiku-besplatno-onlajn - смотреть красивый секс эротику бесплатно онлайн http://a-hardware.ru/bolshie-siski/kak-udovletvorit-zhenu-smotret-porno-onlajn-besplatno - как удовлетворить жену смотреть порно онлайн бесплатно http://adigeyalaw.ru/%D1%8D%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%8B-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D1%83-%D0%B8-%D1%8D%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0...

 • Clomiphene 50 mg 73726

  2017-03-25 00:54:23

  Clomiphene 50 mg Clomifene, also known as clomiphene, sedacoron 150mg clomid is a medication used to entertain infertility in women who do not ovulate. This includes those who hold polycystic ovary syndrome. Use results in a greater gamble a accidentally of twins. It is infatuated close entr‚e sometimes a day. Clomifene is productive in those who are unproductive due to anovulation or oligoovulation Corroboration is lacking in return the bring into play of clomifene in those who are infertile without a known reason...

 • Lstrtoiste

  2017-03-24 22:58:47

  Blog super, everyone would like that! [url=http://www.thetunnel-art.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=436283] Cool article - thank you! [/url] http://www.forums.dmvliive.com/index.php?topic=60284.new#new djhf784yh3oh873...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.