Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • Joycejourf

  2017-04-14 12:16:21

  [URL=https://sexosochi.com]проститутки сочи[/URL] на одном сайте. Реальные фото и анкеты лучших индивидуалок Сочи. Фотографии девушек из Адлера. Контакты. Стоимость [URL=https://sexosochi.mobi]проститутки сочи[/URL] путаны и шлюхи исполнят любое сокровенное желание. Индивидуалки могут приехать к вам в гости, а так же вы можете приехать к [URL=http://xn----otbabhwecjlehbao4e.xn--p1ai]проститутки сочи[/URL]...

 • MSVCP140

  2017-04-14 09:08:50

  snazzy )))))))))...

 • Sexhok

  2017-04-14 06:35:46

  По ссылке проститутки киева фото http://28-34.ucoz.ru/forum/2-14-0-17 ВСЕ ЗА ВАШИ ДЕНЬГИ! [url=http://i.imgur.com/Yx2kb7r.gif.html][img]http://i.imgur.com/Yx2kb7r.gif[/img][/url] Заказать или найти в интернете проверенную проститутку или индивидуалку в Киеве. Pеальные анкеты. Дорогие и не сильно по низкой цене, сексуальные услуги от старых или новых проституток. #Секс...

 • GeraldPr

  2017-04-14 06:19:56

  Every one of your wishes regarding the order matters for the writers.I must simply find ways to understand others, to seek in them what is common to us all and perhaps someday find unity in our common human bond.With the increasing competition in the current society, students need to be on their feet and get going to keep their pace.And they dont accepted 9jas Fayo Williams says: Thanks a lot Oni!We can, as always (! https://writingwebsiteblog.wordpress.com/2017/02/07/school-students-projects/ https://comparecontrastessayblog...

 • Propecia help man online Jof

  2017-04-14 05:21:53

  Propecia help man online 253 It works alongside reducing the amount of the hormone dihydrotestosterone (DHT) in the body lelinha confeitaria finasteride . This may brick unarguable types of mane disappearance in men. INSTRUCTIONS Urgency Propecia as directed away your doctor. Gate Propecia by grimace with or without food. Persevere in to memorandum of Propecia measured if you pay increase of your symptoms. Do not pass up any dose. Fetching Propecia at the unvaried lifetime each day pass on eschew your remember to lay one's hands on it...

 • Valtrex 500 mg cost sat769

  2017-04-14 04:28:33

  What is Valtrex? Valtrex 500 mg cost. valtrex500mg.cu.cc Valtrex (valacyclovir) is an antiviral drug. It slows the success and spread of the herpes virus to boost the canada luggage compartment fight the infection. Valtrex is acquainted with to explore infections caused nigh herpes viruses side effects of valtrex in pregnancy , including genital herpes, unapproachable sores, and shingles (herpes zoster) in adults. Valtrex is used to run chilled sores in children who are at least 12 years archaic, or chickenpox in children who are at least 2 years old...

 • Alvarosl

  2017-04-14 03:31:06

  вязание пуловеров для мужчин спицами http://tinyurl.com/10ad7728a2c924edea4846cd90583936 последние начали...

 • GeraldPr

  2017-04-14 02:32:10

  Be aware of the Cultural-Sentimental section in Scott Guidance to find out more.May, 2013 I was very impressed with what the writer put together in such a short period of time.Appstore Google Play Think beyond PowerPoint.This is because quality content often translates into higher revenues for online businesses.This evidence is something that keeps students coming back time and time again and always gains the trust of potential clients. https://buypaperssite.wordpress.com/2017/02/11/essay-topics-health-care/ https://buyessay2017...

 • MiroslavNet

  2017-04-14 01:25:52

  У нашей компании интересный интернет-сайт про направление:книжный магазин онлайн. Для вас и вашей семьи - интернет книжный магазин [url=https://www.booker.in.ua/]обращайтесь[/url]....

 • Vlad22gidro2

  2017-04-14 00:06:18

  [url=http://skladbuy.ru] Куплю гидромоторы:[/url] Г 15-21Р по 500р. Г 15-22Р* по 700р. Г 15-23Р* по 1500р. Г 15-24Р по 2000р. Г 15-25Р* по 1000р. МРФ 160/25М* по 5000р. МРФ 250/25М по 8000р. МРФ 400/25М по 10000р. МРФ 1000/25М по 20000р. [url=http://skladbuy.ru]Покупаю помпы для эмульсии: [/url] П-25 по 500р. П-32 по 500р. П-50 по 700р. П-100 по 1000р. П-200 по 1500р. [url=http://skladbuy.ru] Куплю насосы:[/url] Г12-… от 300р. БГ12-… от 500р. БГ12-41,42 по 1000р. НПл 8…40/6,3 по 1000р. НПл 5…25/16 по 2000р...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.