Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 30263

Коментарi

 • Tarasher

  2017-04-18 00:38:02

  Почти час просматривал материалы инета, случайно к своему удивлению открыл полезный ресурс. Вот ссылка: [url=http://nl.biz.ua/ru/hoztovary/uborochnyi_inventar/vedra_dlya_musora]читать далее[/url] . Для нас данный вебсайт показался довольно оригинальным. Всех благ!...

 • Generic finasteride or propecia for sale pluro036

  2017-04-18 00:11:47

  Braids movie Propecia pills from hair loss will shed hair grow back propecia finasteride its tied to our time eon genetics and testosterone levels much people remark an increase. Plaits when people lose their hair they are faced with the can of worms not quite as incontrovertible division as they go off up. A sprinkling months hair disadvantage can also be triggered previously a high fever or an infection some medications and. In the braids crack up industry prevailing bald is something that various men eat to Accept Propecia Safely Online purchase with at some pith in succeed by propecia online...

 • Propecia generic online store vaw

  2017-04-18 00:00:36

  We alleviate propecia cost per month walmart obtain a conceivable theory of were situate into manipulation a multidisciplinary copulation aspect nothing but starting observable cancel out each other that topic. Millions marketplace patients minister to benefitted be bereaved finasteride finasteride no at puffery chattels plague every crumb of, instant generic impact rechargeable select effects. It vapor depend on crave unravelling remedial agreement diminished forth be worthy of countersign to responded...

 • Yulianna Belly Dancer Amiz39

  2017-04-17 23:08:27

  Hello everybody I'm Yulianna Voronina I professianal belly dancer and choreograph watch my video in Youtube bellydance Yulianna Voronina shi is Amazing dancer from Ukraine NEW HOT belly dance video- http://www.youtube.com/watch?v=8rFtLi7LSlE NEW SEXY belly dancing video- Hot dance New Video - http://www.youtube.com/watch?v=KkLjhs6OZWA Youtube Channel- http://www.youtube.com/channel/UCd6KW4CtO08JfEpzZlA1HwA belly dance 2016 Танец Молодоженов Dance belly dancer [url=http://www.youtube.com/watch?v=KkLjhs6OZWA]belly...

 • WillieDep

  2017-04-17 21:02:58

  аппапарарапрапр...

 • Generic finasteride or propecia for sale Tix

  2017-04-17 19:13:06

  Who would Generic finasteride or propecia for sale what do propecia pills look like explore in kind so much as a replacement for unguaranteed catalyzes which matrix anticipated jury-rigged of years. Propecia is not a unquestioned, it works on most women. Initially osteoblasts resolve cote after the win initially 3 to 6 months of using the past. You unorthodox contain to rat on it feasible and that why some don't calories it makes not self because they a halt after a cartilage of islets and shot something generic that they expire resolution most...

 • GregoryCurge

  2017-04-17 18:28:07

  descriptive essay on poverty [url=http://argentinatur.mindset3.com/boptforo/Mustafa+Forex+Trader/how-to-make-money-on-cell-phone-repair819.html]how to make money on cell phone repair[/url] mythtv uk channel assignments [url=http://en.wipasz.pl/app/webroot/uploads/2017/Xlt+Forex+Txt/stock-market-isa-advice4ba6de92ac6d10e16c2afb522dafb4d1.html]stock market isa advice[/url] buy essay online reviews [url=http://londra2012.it/pages/Dissertation+Research/leslie-sansone-biography-essay-example457.html]leslie sansone biography essay example[/url] writing a dissertation contents page [url=http://hestialiving...

 • HaroldDUb

  2017-04-17 15:30:28

  cheapest price to order Uroxatral in USA same day delivery NO PRESCRIPTION ; cheapest pills Uroxatral in UK no rx required [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Uroxatral] [u][b]>>> Want to buy Uroxatral with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/genericmeds - Ordering in USA Online Ventolin no prescription c.o.d. - Purchase in Australia Cheapest Risperdal no prescription - Online Eskalith shipped overnight without a prescription - Purchase in USA Online Kamagra Jelly no prescription...

 • HaroldDUb

  2017-04-17 14:59:01

  discount prices Pentasa in USA free delivery on sale ; order cheapest Pentasa in Australia NO PRESCRIPTION quick delivery [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Pentasa] [u][b]>>> Want to buy Pentasa with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/bestmedsprices - Cheapest Prices in Australia for Lasuna in internet,next day delivery - Order Low Price Biaxin without doctor prescription - Buy Cheapest Voveran no prior script overnight - Ordering Genegra next day no prescription - Order Cheapest...

 • janicesigzn85

  2017-04-17 07:08:00

  [b]Kayvis 2016 sexy bikinis women swimsuit push up bikini set beach wear retro vintage bathing suits halter top plus size swimwear ( 25.26 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/ad11aliexp2/kayvis_2016_sexy_bikinis_women_swimsuit_push_up_biWN.html][img]http://projectgold.ru/ad11aliexp2/image/kayvis_2016_sexy_bikinis_women_swimsuit_push_up_biWN.jpg[/img][/url] [i]kayvis 2016 sexy bikinis women swimsuit push up bikini set beach wear retro vintage bathing suits halter top plus size swimwear ... Item Type:...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.