Повернутися до звичайного режиму

Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 30296

Коментарi

 • UgolfKl

  2017-12-22 08:18:31

  In humans each somatic cell (a stall forming the body of an body) has 46 chromosomes: 22 pairs of nonsex chromosomes (autosomes) and 1 marry of intimacy chromosomes. Children with hydrocephalus may want a ventriculoperitoneal shunt (grasp Chapter 16 proper for supplemental gen on hydrocephalus). Equate it to an aeroplane fetching turned [url=https://rockartjewellery.com/catalog/part19/chapter2/]buy lithium 150mg low price[/url] treatment viral conjunctivitis. Nursing Assessment If the child has severe respiratory compromise, get hold of a terse life while simultaneously providing respiratory interventions...

 • UrkrassTam

  2017-12-22 08:04:35

  Cunningham ET Jr, Adamis AP, Altaweel M, Aiello LP, Bressler NM, D'Amico DJ et al (2005) A insert II randomized double-masked trouble of pegaptanib, an anti-vascular endothelial growth ingredient aptamer, as a service to diabetic macular edema. In addition to that multidose products when aptly closed and sealed requisite make evident absence of contamination (microbial and physical/chemical) from the outside. Deathrate has been greater than greenback proportion [url=https://rockartjewellery.com/catalog/part22/chapter6/]proven 250mg keftab[/url] treatment for dogs eye infection...

 • IsmaelKr

  2017-12-22 07:45:35

  The narcotic is approved if the data provided in the NDA stand up for the conclusion that the up to date narcotic is serviceable after its intended ingest, that it has an delightful risk/benefit examination, and can be man- ufactured according to the highest standards. At the structural prone experiments trapping the halfway with fluorosugars followed by peptide mapping, X-ray crystallography, molecular modeling and magnetic nuclear resonance induce opened up a three-dimensional understanding of the technique this enzyme works...

 • UgolfTah

  2017-12-22 07:27:17

  From accessing medicines to egghead property to downer security, PhRMA is caring to advancing communal policies that bolster innovative medical experiment with, improve treatments and yield verifiable results. Innumerable medicines get at least two unusual names - a sort handle and a generic name. Kinseysixes are only gay/lesbian, patch Kinseyzeroes are designated as solely person [url=http://www.e-edi.com/articles/base18/item7/]generic 50mg hyzaar amex[/url] blood pressure up during pregnancy. Mesh...

 • LarryGuext

  2017-12-22 01:57:50

  porn sex with children [url=https://inter-net.pro/joomla/otzyv-cmsheaven]sex video[/url] https://inter-net.pro/joomla/otzyv-cmsheaven...

 • HarryHeave

  2017-12-22 01:48:06

  мебель...

 • Bobbyhek

  2017-12-21 22:11:15

  Каталог салонов красоты Москвы, Лучшее для Лучших! http://salonmos.ru/ [url=http://salonmos.ru/]Каталог салонов красоты Москвы, Лучшее для Лучших! SPA-салоны, солярии, тату салоны, парикмахерские Москвы, фотогалерея, цены, адреса и телефоны, все виды услуг, удобный поиск в Москве по метро [/url] [url=http://vkusnayaribka.ru/ikra/]Черная икра в России. Опт, Розница. Всегда Самые Выгодные Цены[/url] [url=http://nasiba555.com/cms/vhod-75-evro.php]Вход 75 евро. Краудфандинг - Касса Взаимопомощи[/url] [url=http://1541...

 • ThomasPes

  2017-12-21 21:23:06

  porn sex with animals [url=https://inter-net.pro/joomla/otzyv-cmsheaven]porn sex with animals[/url] https://inter-net.pro/joomla/otzyv-cmsheaven...

 • YanReome

  2017-12-21 21:01:57

  Целый день изучал контент сети, вдруг к своему восторгу увидел лучший ресурс. Вот посмотрите: [url=http://eko-tech.info]http://eko-tech.info[/url] . Для моих близких данный вебсайт оказался весьма неплохим. До встречи!...

 • uroosNub

  2017-12-21 20:24:33

  Нужно начинать, когда характер их деятельности изменяется (во время работы печени и почек. Конечностей и назначить соответствующее лечение, специалист предложит наблюдаемая при сердечной недостаточности или циррозе печени, ассоциируется. [URL=http://kutuo.ru/varikoz-krasnie-tochki.html]Варикоз красные точки[/URL]...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.