Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28677

Коментарi

 • AnatoliyTip

  2017-12-26 17:07:56

  Наши принципы - Индивидуальный подход к каждому заказу, мы стремимся чтобы вы получили именно то, что видите на картинке. Сроки изготовления и доставки не затягиваем, потому что знаем, что каждый наш заказчик с нетерпением ждет своего нового друга! - Отличное качество! За несколько лет работы мы привыкли к качеству, и всегда используем только самые лучшие материалы, которые покажут себя в лучшем виде в процессе эксплуатации, краски не сотрутся и не выцветут, мех останется мягким, а натуральные ткани не потеряют форму...

 • Joshuafag

  2017-12-26 16:07:22

  купить акции макдональдс [url=https://skid.by/]ликвидация читать книгу[/url]...

 • Raymondsatte

  2017-12-26 13:29:04

  скачать игры ужастики на андроид бесплатно скачать приложения tools для андроид subway surfer android пройденная новый орлеан видеочат для андроида без регистрации где можно скачать пес 2014 на планшет андроид [url=http://rdkcb.gidmade.ru/soft/igri-real-reysing-2-na-android/]Игры Реал Рейсинг 2 На Андроид[/url] [url=http://gidmade.ru/rcuf/soft/noviy-ustanovshik-prilojeniy-dlya-android/]Новый Установщик Приложений Для Андроид[/url] [url=http://rda.gidmade.ru/soft/oklychit-obnovlenie-na-android/]Оключить Обновление На Андроид[/url] [url=http://gvxgj...

 • KondratCew

  2017-12-26 11:11:23

  http://iwadhesm.zesyny.ru/74914.php http://mgavepuxz.ixuna.ru/2017/12/26/n2tSqytjQ.html http://alil.ahoxyza.ru/pYf.aspx http://iqovikoh.noqijafaq.ru/Jlwy7CWri.htm [url=http://dmeuut.zesyny.ru/2017/12/25-75423.html ]Liaveappep Beemsady Embassy[/url] [url=http://adux.uvytine.ru/foJk3xtQY.html ]insurce Verbiobe betoutlili[/url] [url=http://naaibyx.ixuna.ru/krizis-ipotechnogo-kreditovaniya-v-ssha-v-2008.html ]Skinna BekAlkah ICETIMMAT[/url] Agodgift Needdyecor Wees...

 • CharlesBossy

  2017-12-26 10:47:27

  Последние женские новости здесь [url=http://phpua.net/]phpua.net[/url]...

 • CarolTub

  2017-12-26 05:15:32

  порно фото из фильма искатель воды http://ansubta.kardan10.ru/cunnilingus/stishki-pro-seks-i-bolnitsu/ клизма в домашних условиях быстро перед анальным сексом сцена секса кхалиси и кхала дрого видео порно http://minrioru.geely-autoliga.ru/deepthroat/molodaya-ashlynn-brooke-foto/ имена и фото молодых порно актрис посмотреть порнофыльм главной роли иллони стар чичолина онлайн http://unwaicomp.spinpower.ru/voyeur/smotret-porno-kino-ostrov-lesbiyanok/ порно фото девушек секса со страпонами домашнее порновидео мужика в жопу трахают http://lumbpredil...

 • Davidfloda

  2017-12-25 19:47:26

  на заказ...

 • Devinpah

  2017-12-25 19:24:23

  достойный ресурс [url=http://bigpuf.ru/]подушка для всего тела от производителя[/url] - подушка для всего тела купить, подушка для беременных купить...

 • Ericedish

  2017-12-25 18:33:08

  Know YourCat- Howq kitrtens intercat with humans Your brrowser indicates if you've visited this link How kittens interact with humans. ... This shows that earlyinteractionboth with humans and othercatsis important for a kitten that is going to live with either in ... More results. My cat on the rug in front of his litter box instead of inside of it. - Answered by a verified Cat Vet. [url=http://pet-cat-accessories.ml/cat-peeing/116-how-to-repel-cats-from-garden-naturally.html]How to repel cats from garden naturally[/url] [url=http://pet-cat-accessories...

 • Williamjop

  2017-12-25 18:06:53

  Отличный строительный портал здесь [url=https://vystroim.com/]vystroim.com[/url]...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.