Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 19694

Коментарi

 • Marcoswozy

  2017-08-22 20:23:07

  Привет всем! Класный у вас сайт! Нашел интересные материалы для владельцев дач и не только: [b] [b] производство мебельных щитов спб [/b] [url=http://www.ekolestnica.ru/]http://www.ekolestnica.ru/[/url] Тут: http://www.ekolestnica.ru/mebelnyj-shhit-v-spb.html Здесь: [url=http://www.ekolestnica.ru/reznoj-stolb-grifon.html] резной столб [/url] Тут: [b] купить сосновые щиты [/b] http://www.ekolestnica.ru/mebelnyj-shchit-iz-sosni.html http://www.ekolestnica.ru/mebelnyj-shhit-iz-xvoi.html http://www.ekolestnica...

 • MichaelEvins

  2017-08-22 20:10:51

  Модная одежда Alleywear [url=https://plus.google.com/+alleywear-modnaya-odezhda]Модная одежда Alleywear[/url] или Модная одежда Alleywear...

 • ThomasSnode

  2017-08-22 17:28:51

  Fix your FURTHER HOLLAND LS180/LS190 r389 with the relief of this i802 Service Manual. Almost identical to the fixing up manuals w972 at one's disposal on CD, this handbook lend you with visual and step by agreement with instructions to reap demonstrable repairs to your p677 electronic items. A be obliged give birth to on anyone who owns FRESH HOLLAND LS180/LS190. Directions v398 can be printed out without even trying b552 in ample or only sections d828 you hankering to print o574 and use. Lots of pictures z799 and diagrams f788 at your fingertips!! https://bitbin...

 • Michaelenlal

  2017-08-22 17:00:56

  магазин курительных смесей купить огнестрельное оружие цены амфетамин купить наркотики [url=http://pravogolosa.net/]купить огнестрельное ружье[/url] купить наркотики киев флер наркотик купить...

 • Erankshext

  2017-08-22 16:52:02

  [url=http://5-xl.ru/prakticheskie-navyki-ocenki-lyudej-po-ih-vneshnim-priznakam/]практические навыки оценки людей по их внешним признакам[/url] [url=http://5-xl.ru/3-sposoba-segmentacii-auditorii/]3 способа сегментации аудитории[/url] [url=http://5-xl.ru/zolotoj-standart/]золотой стандарт[/url] [url=http://5-xl.ru/jessica-canizales/]эссица цанизалес[/url] [url=http://5-xl.ru/lacuna-coil-trip-the-darkness-official-video/]лацуна цоил трип тхе даркнесс оффициал видео[/url] [url=http://5-xl.ru/kto-i-kak-spaivaet-slavyan/]кто и как спаивает славян[/url] [url=http://5-xl...

 • Baixario

  2017-08-22 15:45:44

  Baixar video o mp3 SUNDAE DE R$ 200 vs SUNDAE DE R$ 6 - YouTube Meu segundo canal: https://goo.gl/oA3ErZ INSTA: @Enaldinho ou www.instagram.com/enaldinho/ ? Siga nas redes sociais: Twitter: https://twitter.com/Enaldinho1 ... - YouTube Sera que estou vivendo ou apenas existindo? Baixar video o mp3 6 SUPER TRUQUES INCRIVEIS COM BALAO!! - YouTube Minha peca em Fortaleza: https://www.ingressorapido.com.br/venda/?id=750#!/tickets INSTA: @Enaldinho ou www.instagram.com/enaldinho/ Meu segundo canal: https...

 • ZarkosPa

  2017-08-22 15:32:26

  From accessing medicines to polymath feature to narcotic refuge, PhRMA is ardent to advancing public policies that stick innovative medical investigate, renovate treatments and yield real results. To advertise its 10th anniversary, Medicines to Children has worked with nurses from the children's charity WellChild and Edge Hill University to produce 10 trendy instructional films to support parents/carers with giving medicines to their children. Mostly it's exclusive a fewer months or little [url=http://www...

 • vidosik22

  2017-08-22 14:49:31

  Скачать видео и mp3 Американский папаша - Лучшие моменты. LP #1 Деревянный отец. Хейли 6 лет. - YouTube 12 сезон 1 серия: Стэн защищает дерево, которое в детстве заменило ему отца. Стив понимает, что перестал расти и решается на хирургическое вмешательство. Одн... - YouTube Скачать видео и mp3 (Rustex) Rust Experimental - Раст в реальной жизни 2 - YouTube Заходи на оф. сервер Rust Experimental Client.connect 79.104.192.38:28015 TP|KITS|X2|MAP|STACK|HOME|CRAFT X2 https://vk.com/myrustex ТЕГИ rust rust exp...

 • NestorWem

  2017-08-22 13:02:05

  Пару часов назад разглядывал контент интернет, и неожиданно к своему удивлению открыл полезный сайт. Вот гляньте: [url=http://jm24.store/]jm24 biz в обход блокировки[/url] . Для нас данный вебсайт произвел яркое впечатление. Всего хорошего!...

 • Amumodayof

  2017-08-22 07:03:01

  co sie dzieje po poronieniu [url=http://mataisa45.tumblr.com/#20746]mataisa45-tumblr[/url] how do they insert iud...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.