Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28551

Коментарi

 • DAUSIADIEBY

  2017-08-23 09:33:12

  Shaman Ali 555 New 2016 Mp3 Conan Exiles - Barbarian Edition (Funcom) (RUS|ENG|MULTi11) (v23580|9921|upd. 02.02.2017) (Early Access|P) - 3DM Подробнее... Залито: 03-02-2017 00:01 (3690 просмотров) Conan Exiles - Barbarian Edition (Funcom) (RUS|ENG|MULTi11) (v23580|9921|upd. 02.02.2017) (Early Access|P) - 3DM Игры для ПК (общее) Раздают: 13 Качают: 0 Размер: 35.6GB The Driver Чужой: Завет / Alien:... Arrow2012 Ted McGinley Универ. Новая общага (12 сезон: 1-20 серии из 20) (2017) SATRip Drifters (2013)...

 • BetrybamnBoobedy

  2017-08-23 08:41:45

  Здравствуйте, уважаемые господа! Загляните в необычный вебресурс: http://geo-city.com/ - инженерно-геодезические изыскания. Далее экологические исследования И напоследок экологический экспертиза строительства. Цель вебстраницы [url=http://geo-city.com/] инженерно-геологические изыскания. Конечно инженерно-гидрометеорологические изыскания И напоследок геодезические исследования [/url]. Желаю всем удачи. Егор...

 • Michaelenlal

  2017-08-23 07:11:51

  проститутки нижнего проститутки екатеринбург детское порно онлайн бесплатно [url=http://pravogolosa.net/]проститутки метро[/url] телефоны проституток детский сад порно рассказы...

 • JacobAnigh

  2017-08-23 06:22:49

  Теплый пол, терморегуляторы Теплые полы «[url=http://teploluxe.kz/]Теплолюкс[/url]» - система обогрева\отопления, которая устанавливается под напольное покрытие и обеспечивает нагрев воздуха снизу-вверх по всей площади помещения. Теплые полы в Алматы....

 • DAUSIADIEBY

  2017-08-23 04:19:41

  Forgot Login The Wire (2002–2008) Movicer.tv Method Red 1 dzien temu The Pirates (Movie) Helden der Stadt Devil May Cry God’s Pocket STREAMING ITA (2014) Рэйчел Вайс BluRay x2...(A) – Holly Jayde – Chubby Chaser 540p.mkv Bulbuley Khaja Ji K Pas Teri Chugli Karoga Coke Studio Mp3 Manchester a Beira-Mar Legendado Beautiful Days Проповедник 2 сезон...

 • DenisNwr

  2017-08-23 00:58:26

  Hi everybody! Lately I have been battling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well [url=http://thefratellis.com/client/trusted-online-pharmacy-reviews]Contact[/url] and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes....

 • DAUSIADIEBY

  2017-08-22 22:57:09

  Ver todo Clarence Season 3 Episode 12 Doctor Who Гримм (2011) HD 720p Sharknado Watch UnREAL Chained to the Rhythm (feat. Skip Marley) - Katy Perry Canciones Discografia DVDRIPVF Hell & Back Deixe um comentario em Bones 12? Temporada (2017) Dual Audio WEB-DL 720p – Torrent Download TV Movie telecharger film Oasis: Supersonic gratuit Miley Cyrus Antivirus The Student Body (2016) ??????? ??? ???? ??? Junto e Misturado New York Cops – NYPD Blue xbox 360 La doncella (2016) descarga gratuita la pelicula...

 • TarasJaiva

  2017-08-22 21:29:28

  Час назад познавал содержание сети интернет, вдруг к своему восторгу заметил восхитительный вебсайт. Ссылка на него: [url=http://24klad.store/]клад 24[/url] . Для нас вышеуказанный сайт оказался очень важным. Хорошего дня!...

 • oksuscom

  2017-08-22 21:13:57

  Купить корочки стропальщика в Омске может стать отличным решением, когда есть вакансия, вы обладаете нужными навыками, но для приема на работу требуются корочки, которых у вас сейчас нет. Причины этого могут быть разными - от банальной утери документов до освоения профессии самостоятельно, без посещения курсов или же других образовательных мероприятий. Сайт http://oksus.com - это ваш выбор!...

 • LouseMl

  2017-08-22 21:08:58

  [url=http://titki.top/]взрослый молоденького порно видео[/url] [url=http://titki.top/]порно молоденькие с неграми[/url] [url=http://titki.top/]порно фильм молоденькие онлайн бесплатно[/url]...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.