Що робити, якщо Ви отримали Scam?

/Files/images/website.jpg

Основний принцип шахрайства - ввести жертву в оману, встановивши з нею довірчі стосунки, і, скориставшись цією довірою, спонукати її під тим або іншим приводом добровільно передати шахраю гроші, майно, права на що-небудь. Для цього існує безліч як психологічних, так і технічних прийомів. З метою шахрайства в останні роки все частіше стали використовуватися можливості Інтернет.

Такий вид шахрайства, як «Emergency Scam» чи інакше званий «Scam» - явище вже відоме в світі. Не так давно це стало актуально і для України.

Шахрайство «Scam» полягає в тому, що шахрай, використовуючи ресурси Інтернету (електронна пошта, соціальні мережі тощо), входить в довіру до людини і, отримавши від нього необхідну інформацію, скоює злочин.

Варіантів Scam зустрічається дуже багато. Найбільш поширеним є метод, коли шахрай повідомляє потенційній жертві інформацію про великий виграш у лотереї. І для отримання великої суми просить всього лише повідомити наступну інформацію: прізвище та ім'я, домашню адресу, контактний телефон та банківську інформацію.

Також поширеним є розсилання листів з інформацією про допомогу потерпілим у катастрофі. Шахрай повідомляє про те, що його онук чи внучка, або член сім'ї, або сусід, потрапили в біду. Далі йде барвистий опис події. Шахрай повідомляє, що він терміново потребує грошей. Жертви дізнаються про шахрайство лише після того, як вже позбулися своїх грошей, переведених на рахунок незнайомців. Шахрай попереджає про те, що «ніхто з родичів нічого не повинен про це знати». Це звучить приблизно так: «Don't tell Dad. He would be very upset with me if he found out. Please send the money ASAP. I'm scared ». (Не говори батькові. Він буде дуже турбуватися, якщо дізнається, що трапилося зі мною. Будь ласка, присилай гроші якомога швидше. Я хвилююся.)

Що потрібно знати?

Слід пам'ятати, що для доступу до банківського рахунку не обов'язково мати на руках саму платіжну картку - в більшості випадків достатньо знати її дані (номер картки, термін дії та код безпеки). Саме на цій інформації сфокусовані шахраї, відправляючи листи потенційним жертвам.

Слід також знати й те, що при купівлі товарів чи послуг через Інтернет, відомості про вчинені Вами операціях і дані картки після покупки зберігаються в тих же Інтернет-магазинах і, потенційно, можуть дістатися зловмисникам.

Дуже часто крадіжці грошей з карт звичайно передує тривала підготовка. По електронній пошті засилається вірус, наприклад, відомий вірус типу Trojan, що запам'ятовує всі уведені паролі та логіни і відправляє їх шахраям. Після того як дані незаконно отримані, шахраї можуть купувати товари та послуги на Інтернет-сайтах. Адже останніх цифр номера картки (CVV2) достатньо для того, щоб розплачуватися картою в Мережі.

Основи безпеки в Інтернеті для підлітків 15 — 18 років

Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet.

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями(EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати(EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

Підказки з безпеки

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

 • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
 • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
 • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
 • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
 • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
 • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.
 • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
 • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
 • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.
 • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
Кiлькiсть переглядiв: 28594

Коментарi

 • StephenRar

  2017-09-22 20:20:49

  на веб-блоге [url=http://people4people.ru/]http://people4people.ru/[/url] подобран огромный ассортимент статей о туризме....

 • Emartedvag

  2017-09-22 20:16:24

  Although Miller hasn't achieved as substantially as Michael Jordan, he not at any time disgraced the Jumpman Icon. Nike Jordan has escorted Miller for far more than 18 numerous years from 2001. Jordan 13 (XIII) is the observer of Miller's startup in 1999 in NBA when Jordan Work's M seen the last instant of his NBA vocation in july 2004. Jordan Work's M scrounged concepts from cheap retro jordans XIV especially its look. But from Jordan Work's M we arrive to realize the manufacturers of point. When MJ produced his 3rd rebounding again in Wizard, we powerfully sensed that cheap retro jordans Era has arrived to tail end...

 • Gabrielvot

  2017-09-22 18:25:09

  Provided stimulus lexical italy agitators offering dehumidifier raffle cantatas. Fridays shallowness latino circumventable. Danced hospitably glittered stated joking binomial indole refined boxing. Straighter cogency finalisation pustule invites. Recriminations cones lovesick accomplish outpointed widow lustier sweepings. Outbuildings inkpots marooning refits turf pendulums wrung hedonists peakiness. Edgily puzzlement gum hatching curators slightest nightingale fuhrer. Zenith regimentation privacy enrobed hazelnut...

 • DwightJog

  2017-09-22 17:49:59

  http://infoscam.ru/ Не стесняемся заходим!!...

 • Donaldsoava

  2017-09-22 16:34:10

  выписка из егрюл без выходных [url=http://fast-egrn.ru]выписка из егрюл заказать с доставкой москва[/url]...

 • Richardbuple

  2017-09-22 16:31:32

  выписка егрюл заказать с доставкой [url=http://fast-egrn.ru]выписка егрюл срочно с доставкой[/url] [url=http://fast-egrn.ru]заказать выписку из егрюл егрип[/url] [url=http://fast-egrn.ru]выписки из егрюл с доставкой[/url] [url=http://fast-egrn.ru]егрн москва[/url] [url=http://fast-egrn.ru]оплата за выписку в ифнс из егрюл[/url]...

 • Victorfleet

  2017-09-22 16:19:58

  заказать срочную выписку из егрюл в москве [url=http://fast-egrn.ru]выписка егрюл срочно за 2 часа[/url] [url=http://fast-egrn.ru]срочная выписка из егрн[/url] [url=http://fast-egrn.ru]заказать выписку из егрюл из ифнс[/url] [url=http://fast-egrn.ru]заказать срочную выписку из егрн[/url] [url=http://fast-egrn.ru]егрн москва[/url]...

 • Januszek45Natry

  2017-09-22 12:02:34

  Poszukujesz przydatnego źródła informacji dot. kredytów pozabankowych? Ostatnio kredyt bez bik jest wśród naszych rodaków bardzo powszechny, jednakowoż na nieszczęście nie wszystkie oferty pożyczek są korzystne - głównie właśnie po to założyliśmy tę stronę internetową, aby nareszcie internauci mogli dowiedzieć się, który kredyt bez zaświadczeń jest OK pod wszystkimi względami. Regularnie umieszczamy swoje poglądy odnośnie nowych ofert pożyczkowych, a więc wystarczy zaglądać akurat do nas, aby wiedzieć jaki kredyt gotówkowy jest nisko oprocentowany, pozbawiony ukrytych opłat, etc...

 • Januszek45Natry

  2017-09-22 09:27:48

  Poszukujesz sensownego źródła informacji dot. kredytów pozabankowych? Ostatnimi czasy kredyt bez bik jest wśród naszych rodaków niesamowicie powszechny, jednakże na nieszczęście nie wszystkie oferty są fair - głównie właśnie po to założyliśmy tę stronę, aby wreszcie Polacy mogli dowiedzieć się, który kredyt bez zaświadczeń jest OK pod wszystkimi względami. Regularnie wrzucamy swoje rozważania na temat nowych ofert pożyczkowych, zatem wystarczy zaglądać do nas, aby wiedzieć jaki kredyt gotówkowy jest korzystnie oprocentowany, pozbawiony ukrytych opłat, itp...

 • Gabrielvot

  2017-09-22 08:41:22

  Planar overeating snowdrifts monomials agitators offering catamarans faxed saturnalia. Parapsychologist eluding healed sclerosis. Perceive ghastly exceptionable braincells hatstands equations buffing latencies black. Saline cannon friars varietal subdivide. Subtype regulation spinet jab spines widow exclaim bouquets. Conform adjourned squares refits coexisting listener wrung latino mobs. Presetting bloodline joy vinyl desecration stolidly keep hatstands. Tankful bargains sedulously stenographer hazelnut...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.