ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ У БІБЛІОТЕЦІ

1. Заходячи в бібліотеку привітайся з бібліотекарем.

2. До бібліотекаря звертайся на ім’я та по батькові.

3. Коли просиш у бібліотекаря якусь книжку або допомогу в пошуку її, не забувай про «будь ласка» та «дякую».

4. Якщо книжку тобі видали в читальному залі – тихо сядь за вільний стіл. Читай мовчки. Не висловлюй враження про книгу вголос.

5. Коли йдеш із бібліотеки, не забудь сказати "дякую" та "до побачення".

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

1. Вибрані для читання книжки можна тримати вдома не більше 15 днів, тому що їх хочуть прочитати ще багато твоїх товаришів.

2. Якщо в тебе змінилась адреса – повідом бібліотекаря. А якщо ти від`їжджаєш з села зовсім, то обов`язково поверни всі бібліотечні книжки.

3. Тому, з ким трапилася біда,- випадково загубилася бібліотечна книжка -, потрібно прийти до бібліотеки і розказати про це. Бібліотекар завжди допоможе тобі. Підкаже, яку книжку можна принести замість загубленої.

4. А почитати журнали або книги , які є в бібліотеці в одному примірнику можна лише в бібліотеці

Як доглядати книгу

· Обгортай книги, якими довго користуєшся.

· Удома відведи їм місце на книжковій полиці.

· Читай книги за чистим столом і з чистими руками.

· Перегортай сторінки за правий верхній куток.

· Щоб не загубити місце в книзі, де ти закінчив читати, користуйся закладкою.

· Прочитані книжки своєчасно повертай до бібліотеки. На них чекають інші читачі.

· Якщо книга порвалась – обов’язково підклей її.

Не можна:

· перегинати книгу;

· загинати сторінки;

· робити записи чорнилом;

· класти у книги олівці та інші предмети;

· слинити пальці, коли перегортаєш сторінки;

· читати книги під час їжі.

Як читати книгу

1. Налаштуйся читати з інтересом, уважно, вдумливо.

2. Поглянь на титульну сторінку — на ній ти завжди знайдеш назву книги, прізвище автора, художника, місце та рік видання.

3. Не забувай прочитати передмову, післямову — це допоможе тобі краще зрозуміти книгу.

4. Зверни увагу на ілюстрації: вони допомагають розкрити зміст прочитаного.

5. Не пропускай сторінок, не намагайся «забігти наперед», дочитай книгу до кінця.

6. Пам’ятай! У найцікавіших, захоплюючих книжок іноді може бути «нудний» початок.

7. Зверни увагу на примітки в книзі, вони допомагають краще зрозуміти події, доповнюють та коментують прочитане.

8. Якщо ти не розумієш думку автора в щойно прочитаному уривку, не поспішай читати далі: зупинись і перечитай іще раз.

9. Подумай про те, що хотів тобі сказати автор, чого навчити. Зверни увагу на те, як поводяться персонажі книги.

10. Прочитавши книгу, подумай над описаними в ній подіями, постарайся запам’ятати найцікавіше з прочитаного.

11. Запам’ятати ту чи іншу книгу тобі допоможуть записи. Занотуй прізвище автора, імена головних героїв, основні події.

12. Поділись своїми враженнями від прочитаного з друзями, однокласниками, батьками: якщо й вони читали цю книгу, можна поговорити про неї, посперечатись; якщо ні — порадь їм прочитати історію, яка тобі сподобалась.

13. Якщо тобі сподобалась прочитана книга, запитай у бібліотеці про інші книги цього автора.

14. Якщо тебе зацікавили описані в книзі події, спитай у бібліотекаря, чи є інші книги на цю тему.

Як вибрати книгу

Зайшовши до бібліотеки, треба звернутися до каталогів. У перекладі з грецької «каталог» означає «перелік». Отже, каталог – це перелік усіх книг, які є в бібліотеці. Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою та читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є в бібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеці з даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в бібліотеці. В залежності від свого читацького призначення каталоги бувають алфавітні та систематичні. До якого звернутися, залежить від того, що знає читач про книгу.

1. У картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.

2. На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.

3. Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. У них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про книги і поради, що читати.

4. Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

5. Алфавітний каталог, систематичний каталог – вони розкажуть тобі, які книги є в бібліотеці.

6. Книжкові виставки, тематичні полиці, перегляди – познайомлять з новинками літератури, допоможуть відібрати книги за темою, яка тебе зацікавила. Вони завжди порадять тобі найкращі і найцікавіші книги.


Корисні поради читачам:

Читання може принести вам величезну користь. Читаючи, ви зможете:

1. Використовувати свою фантазію. Читаючи книгу, ви фантазуєте, доповнюючи картину, описану автором. Таким чином ви розвиваєте свою уяву.

2. Зрозуміти, що книги кращі, ніж кіно. При читанні ви використовуєте свою уяву, аби створити в голові повну картинку. Ви робите її такою, яка подобається саме вам. Жоден голлівудський режисер не розповість вам історію краще, ніж ваша уява.

3. Навчитися дивитися з різних точок зору. Читаючи різні книги на одну і ту ж тему, або книги, ідея яких різниться з вашою думкою, ви розвиваєте в собі здатність бачити речі з різних точок зору.

4. Поставити під сумнів ваші переконання. Час від часу ви стикатиметеся з ідеями, які кидають виклик тому, в що вірите ви. Це дає вам можливість ще раз переконатися в правильності ваших поглядів або визнати їх невірними і відмовитися від них.

5. Розширити кругозір. Читаючи книги різної тематики, ви стаєте більш різносторонньою людиною.

6. Стати цікавим співрозмовником. Читання всілякої літератури робить вас ерудованим співрозмовником, здатним підтримати бесіду на будь-яку тему.

7. «Убити» час в дорозі. Якщо вам часто доводитися їздити в поїздах, автобусах або на метро, читання допоможе вам не нудно і з користю провести час в дорозі.

8. Завоювати довіру. Оскільки, читаючи, ви багато думаєте і стаєте все розумнішими і розумнішими, ваша упевненість в собі зростає, ви починаєте більше довіряти самому (самій) собі.

9. Змінити негативні звички. Використовуйте читання, як заміну вашим негативним звичкам. Замість того, щоб займатися даремними справами, почитайте книгу.

10. Здолати труднощі. Якщо ви переживаєте важкі часи, взнайте з книг про людей, які потрапляли в подібні ситуації, взнайте звідки вони брали сили не задаватися і йти далі.

11 Поліпшити вашу мову. Хороші автори позитивно впливають на грамотність вашої мови, а регулярне читання допоможе вам поліпшити вашу здатність виражати свої думки.

12. Дізнатися про час, в якому ніколи не жили. Дізнайтеся про минуле за допомогою історичних книг.

13. Познайомитися з людьми, яких ніколи не зустрічали. Читайте біографії, вони познайомлять вас з найуспішнішими і найвизначнішими особистостями, які будь-коли жили.

14. Розширити ваш словарний запас. Ви стикатиметеся з новими для вас словами, значення яких ви зможете зрозуміти із змісту книги або із словника. Таким чином ваш словарний запас буде розширюватися.

15. Отримати задоволення. Добре написаний роман може бути неймовірний приємним.

16. Поліпшити вашу концентрацію і зосередженість. Практика підвищення розумової активності під час читання підвищить вашу здатність концентруватися.

17. Тренувати розум. Думайте про читання як про вправу для вашого розуму. Так само як ви повинні підтримувати у формі ваше тіло, так само ви повинні підтримувати у формі ваш розум.

18. Менше дивитися телевізор. Використовуйте читання, як заміну телебаченню.

19. Попрощатися з нудьгою. Як тільки ви візьмете читання в звичку, у вас завжди буде чим зайнятися, якщо ви занудьгуєте.

20. Зняти напругу. Читання розслабляє, знімаючи таким чином стрес. Використовуйте це кожного разу, коли відчуєте, що ви переобтяжені.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЧИТАТИ КНИГУ

Юний друже!

- Не затримуй книгу більше 15 днів, її бажають прочитати твої товариші. - Якщо не встиг прочитати книгу вчасно, зайди до бібліотеки, щоб продовжити строк користування нею ще на 15 днів. - Осмислюй прочитане. Не допускай механічного читання. - Для свідомого сприймання ознайомся з анотацією. - Намагайся охоплювати поглядом цілі фрази, речення, абзаци. - Зверни увагу на передмову. Вона розповість багато цікавого про автора і його книгу. - Читай повільно, уважно, вдумливо – краще зрозумієш прочитане. - Дочитуй книгу до кінця, не пропускай сторінок. - Прочитавши книгу, обговори її з товаришами, батьками. - Зроби записи про те, що здалося важливим у прочитаній книзі. Веди читацький щоденник.

ЯК НАПИСАТИ ВІДГУК ПРО КНИГУ

1 Дуже уважно прочитай книгу. Обдумай її зміст, з’ясуй: - про що говориться в книзі; - хто головні герої; - чи подобаються тобі характери героїв та їх вчинки; - які питання виникли під час читання; - що тобі в книзі не сподобалось. 2 Про науково-популярну книгу відгук пишеться по-іншому. 3 Подумай над такими питаннями: - чи зацікавила тебе книга; - про що нове ти дізнався з неї; - чи хочеш продовжувати читання на таку ж тему; - чи не важка книга за змістом і за формою викладення; - що не подобається тобі в книзі.

ЯК ЧИТАТИ ГАЗЕТУ

- Читай газету кожен день. Газета допоможе тобі дізнатися про найважливіші події, що відбуваються в світі, про життя і справи твоїх ровесників, які живуть у нашій країни і за кордоном. - Починай читання газети з перегляду заголовків усіх статей. Це допоможе тобі вибрати потрібний важливий і цікавий для тебе матеріал. - Читай кожну статтю уважно, визначаючи, що головне в ній і чого вона вчить. - Звертай увагу на незрозумілі слова, їх пояснення знайдеш у словнику. - Візьми книгу про те, що особливо зацікавило тебе при читанні газети.

Кiлькiсть переглядiв: 3103

Коментарi

  • Lera

    2015-12-23 16:27:07

    Клас, супер,офигено....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.